Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Wągrowiec
Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 079zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
153 000zł
Mediana powierzchni ?
55,1m²
Liczba transakcji ?
51
- 23 marca 2024 – 23 marca 2026 · 51 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · import 23 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWągrowiec to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 671 transakcji.
Mieszkania: 51 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 079 zł/m², a mediana powierzchni 55,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 51 | 3 079 zł/m² | 153 000 zł | 55,1 m² |
| Garaże Niska próba | 5 | 789 zł/m² | 20 000 zł | 25,4 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 157 | 96 zł/m² | 97 250 zł | 978,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 139 | 36 zł/m² | 85 000 zł | 1 280,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 11 | 37 zł/m² | 80 000 zł | 5 052,0 m² |
| Budynki Niska próba | 79 | 3 792 zł/m² | 296 000 zł | 76,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 7 | 6 200 zł/m² | 260 000 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 23 | 2 747 zł/m² | 138 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 16 | 2 292 zł/m² | 145 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 13 | 5 617 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 38 | 2 389 zł/m² | Wiarygodna |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23 | 3 710 zł/m² | +15,6% | Niska próba |
| 2024 | 33 | 3 208 zł/m² | −18,7% | Wiarygodna |
| 2023 | 25 | 3 944 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wągrowiec; część danych: powiat wągrowiecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 200 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 520 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 391 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wągrowiecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 86
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +2,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +84 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wągrowieckim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 86 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wągrowiec mieszkało 12 395 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 2,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 84 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wągrowieckim 20,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wągrowieckim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,6% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 442 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 172%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 5,4 do 4,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 442 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 395osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 250osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 145osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 160osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 293osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 843osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 177osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 922osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+84 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
6,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
6,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
217
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
133
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
11 847
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 194
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 lutego 2026 | 29A, Siedleczko Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 200 000 zł | 3 268 zł/m² ? | 61,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 9 lutego 2026 | 7, Jankowo Lokal 7 Udziały wymagają uwagi ? | 230 000 zł | 3 594 zł/m² ? | 64,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 4 lutego 2026 | 14, REDGOSZCZ Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 11 503 zł | 2 115 zł/m² ? | 5,4 m² ? | 3/32 ? | 3 | 1 |
| 9 stycznia 2026 | ŻNIWNA 2, KOBYLEC Lokal 3 | 10 000 zł | 160 zł/m² ? | 62,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 23 grudnia 2025 | 10F, Długa Wieś Lokal 1 | 422 000 zł | 4 078 zł/m² ? | 103,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 12 grudnia 2025 | 13A, PRZYSIEKA Lokal 4 | 120 000 zł | 2 386 zł/m² ? | 50,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 11 grudnia 2025 | 35, Wiatrowo Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 170 000 zł | 3 063 zł/m² ? | 55,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 2 grudnia 2025 | 32, Wiatrowo Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 120 000 zł | 2 091 zł/m² ? | 57,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 27 października 2025 | 11, Micharzewo Lokal 8 | 156 000 zł | 2 811 zł/m² ? | 55,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 17 października 2025 | 25B, Nowe Lokal 1 | 369 000 zł | 4 238 zł/m² ? | 87,1 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Wągrowiec
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Wągrowiec?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Wągrowiec wynosi 3 079 zł/m² na podstawie 51 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Wągrowiec?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 55,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 153 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Wągrowiec?
Mediana ceny wynosi 5 617 zł/m² na rynku pierwotnym i 2 389 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Wągrowiec rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Wągrowiec spadły o 7,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 079 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 23 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Import: 23 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych