Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Damasławek
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 14 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 614zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
77 500zł
Mediana powierzchni ?
48,9m²
Liczba transakcji ?
14
- 24 marca 2024 – 24 marca 2026 · 14 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · import 23 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaDamasławek to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 131 transakcji.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 614 zł/m², a mediana powierzchni 48,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 14 | 1 614 zł/m² | 77 500 zł | 48,9 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 52 | brak danych | 107 000 zł | 5 440,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 27 | 3 757 zł/m² | 350 000 zł | 106,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 5 | 984 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 9 | 2 390 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9 | 1 572 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Damasławek; część danych: powiat wągrowiecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 84 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 649 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 391 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wągrowiecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −12,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −9 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wągrowieckim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 84 000 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Damasławek mieszkały 4 892 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 9 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wągrowieckim 20,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wągrowieckim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,6% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 544 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 250,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,4 do 1,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 544 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 892osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 400osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 492osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
719osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
916osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 020osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 229osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 008osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−9 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
29
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
38
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,8
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 855
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 246
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 marca 2026 | 31, Stępuchowo Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 185 000 zł | 2 769 zł/m² ? | 66,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 13 grudnia 2025 | KCYŃSKA 31, DAMASŁAWEK Lokal 3 | 110 000 zł | 3 343 zł/m² ? | 32,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 29 sierpnia 2025 | 69, Niemczyn Lokal 8 Udziały wymagają uwagi ? | 128 500 zł | 2 390 zł/m² ? | 53,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 28 maja 2025 | 3, Kopanina Lokal 3 | 52 184 zł | 595 zł/m² ? | 87,7 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 3 lutego 2025 | KOLEJOWA 9, DAMASŁAWEK Lokal 3 | 71 000 zł | 1 614 zł/m² ? | 44,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 20 grudnia 2024 | 3, Kopanina Lokal 5 | 31 310 zł | 984 zł/m² ? | 31,8 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 12 grudnia 2024 | 31, STĘPUCHOWO Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 186 000 zł | 2 058 zł/m² ? | 90,4 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 29 listopada 2024 | 15, STĘPUCHOWO Lokal 3 | 24 600 zł | 901 zł/m² ? | 27,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 8 listopada 2024 | 69, NIEMCZYN Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 84 000 zł | 1 562 zł/m² ? | 53,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 27 sierpnia 2024 | KOLEJOWA 9, DAMASŁAWEK Lokal 3 | 71 000 zł | 1 614 zł/m² ? | 44,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Damasławek
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Damasławek?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Damasławek wynosi 1 614 zł/m² na podstawie 14 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Damasławek?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 48,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 77 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Damasławek?
Mediana ceny wynosi 984 zł/m² na rynku pierwotnym i 2 390 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Damasławek rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Damasławek nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 614 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 23 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Import: 23 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych