Obręb ewidencyjny · kamieński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Sosnowice, kamieński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Sosnowice (Sosnowice), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 29 maja 2023 – 29 maja 2025 · 2 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: maj 2025 · import 25 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSosnowice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 8 transakcji.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 9 320 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 326 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 392 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 8
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −15 osób
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 9 320 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 2 952 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 15 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,9 do 1,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
2 952osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 470osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 482osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
381osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
513osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
640osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
818osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
600osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−15 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−5,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
33
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
48
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
2 854
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
494
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 maja 2025 | 1, Sosnowice Lokal 7 | 7 350 zł | 165 zł/m² ? | 44,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 3 lipca 2024 | 1, Sosnowice Lokal 5 | 4 905 zł | 107 zł/m² ? | 45,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 17 kwietnia 2023 | 1, Sosnowice Lokal 18 | 7 070 zł | 456 zł/m² ? | 15,5 m² ? | 1/1 ? | 1 | brak danych |
| 4 listopada 2022 | 1, Sosnowice Lokal 21 | 8 640 zł | 137 zł/m² ? | 62,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 12 kwietnia 2021 | Sosnowice 1, Sosnowice Lokal 22 | 65 000 zł | 1 270 zł/m² ? | 51,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 5 maja 2020 | 1, Sosnowice Lokal 8B | 20 000 zł | 441 zł/m² ? | 45,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 20 sierpnia 2018 | Sosnowice 1, Sosnowice Lokal 22 | 30 000 zł | 586 zł/m² ? | 51,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 17 października 2017 | Sosnowice 1, Sosnowice Lokal 4 | 10 000 zł | 212 zł/m² ? | 47,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Sosnowice
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2025. Import: 25 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych