Obręb ewidencyjny · kamieński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym — obręb Wisełka, kamieński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Wisełka (Wisełka, ulica Nowowiejska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 9 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
10 173zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
520 000zł
Mediana powierzchni ?
57,4m²
Liczba transakcji ?
10
- 9 sierpnia 2022 – 9 sierpnia 2024 · 10 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2024 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWisełka to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 36 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 10 173 zł/m², a mediana powierzchni 57,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 10 | 10 173 zł/m² | 520 000 zł | 57,4 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 350 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 903 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 392 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 36
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +11 osób
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 350 000 zł — z 34 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 6 934 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 11 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 4,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 934osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 508osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 426osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
833osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 136osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 408osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 951osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 606osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+11 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
1,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,9
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
102
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
91
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 340
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 194
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 sierpnia 2024, 106,5 m²
Leśna 17, Wisełka
1 149 000 złCena za metr kwadratowy: 10 789 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 106,5 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2024, 57,9 m²
Leśna 17, Wisełka
589 000 złCena za metr kwadratowy: 10 173 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,9 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2024, 36 m²
Leśna 17, Wisełka
420 000 złCena za metr kwadratowy: 11 667 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2024, 41,2 m²
Leśna 17, Wisełka
400 000 złCena za metr kwadratowy: 9 709 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,2 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2023, 57,9 m²
Leśna 17, Wisełka
587 000 złCena za metr kwadratowy: 10 138 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,9 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 grudnia 2023, 71,5 m²
Warnowska 12, Wisełka
520 000 złCena za metr kwadratowy: 7 273 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,5 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 grudnia 2023, 72,2 m²
Warnowska 12, Wisełka
25 000 złCena za metr kwadratowy: 346 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,2 m²
- 4 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 marca 2023, 56,9 m²
Leśna 17, Wisełka
700 000 złCena za metr kwadratowy: 12 302 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,9 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2023, 39,9 m²
Leśna 17, Wisełka
420 000 złCena za metr kwadratowy: 10 526 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,9 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lutego 2023, 34,7 m²
Leśna 17, Wisełka
224 000 złCena za metr kwadratowy: 6 455 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,7 m²
- 1 izba
- poziom -1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2024. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych