Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Kołczewo 1, Wolin - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 14 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 194zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
500 000zł
Mediana powierzchni ?
115,4m²
Liczba transakcji ?
14
- 25 sierpnia 2023 – 25 sierpnia 2025 · 14 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKołczewo 1 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 137 transakcji.
Budynki: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 194 zł/m², a mediana powierzchni 115,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 6 203 zł/m² | 280 000 zł | 52,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 42 | 160 zł/m² | 158 350 zł | 1 083,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 14 | 6 194 zł/m² | 500 000 zł | 115,4 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 126 400 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 960 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 43,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 392 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 754 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 49
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +11 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 126 400 zł — z 49 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 6 934 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 11 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 4,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 754 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
13,8%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
8,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 934osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 508osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 426osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
833osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 136osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 408osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 951osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 606osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+11 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
1,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,9
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
102
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
91
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 340
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 194
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10 marca 2025 | Wolności 10, Kołczewo Budynek 1 | 550 000 zł | 4 765 zł/m² ? | 115,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 10 marca 2025 | Wolności 10, Kołczewo Budynek 4 | 550 000 zł | 3 709 zł/m² ? | 148,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 28 listopada 2024 | Zwycięstwa 29N, Kołczewo Budynek 8 Udziały wymagają uwagi ? | 3 117 302 zł | 24 795 zł/m² ? | 125,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 4 listopada 2024 | Wolności 7a, Kołczewo Budynek 1 | 600 000 zł | 4 730 zł/m² ? | 126,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 4 listopada 2024 | Wolności 7a, Kołczewo Budynek 2 | 600 000 zł | 8 339 zł/m² ? | 72,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 września 2024 | Zwycięstwa 29D, Kołczewo Budynek 3 Udziały wymagają uwagi ? | 2 970 053 zł | 23 630 zł/m² ? | 125,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 września 2024 | Leśna 11, Kołczewo Budynek 1 | 600 000 zł | 7 013 zł/m² ? | 85,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 26 sierpnia 2024 | Kolonia Kołczewo Budynek 5 | 362 785 zł | 27 662 zł/m² ? | 13,1 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 24 lipca 2024 | Zwycięstwa 29E, Kołczewo Budynek 4 Udziały wymagają uwagi ? | 2 993 137 zł | 24 052 zł/m² ? | 124,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 16 lipca 2024 | Wartowo 111, Kołczewo Budynek 1 | 285 000 zł | 3 957 zł/m² ? | 72,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym Kołczewo 1
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych