Obręb ewidencyjny · pyrzycki · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Żabów, pyrzycki
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Żabów (Żabów), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 12 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 179zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
148 500zł
Mediana powierzchni ?
53,5m²
Liczba transakcji ?
12
- 11 września 2024 – 11 września 2026 · 12 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · import 3 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŻabów to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 85 transakcji.
Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 179 zł/m², a mediana powierzchni 53,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 12 | 3 179 zł/m² | 148 500 zł | 53,5 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat pyrzycki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 120 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 308 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 849 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pyrzycki
- Liczba mieszkań w próbie
- 73
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −22 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pyrzyckim w 2025 roku: 8 177 zł miesięcznie. To 87,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 156,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 120 000 zł — z 73 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 197 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 22 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pyrzyckim 14,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 861 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pyrzyckim w 2025 roku: 11,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 20,4% do 11,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 1,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 197osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 135osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 062osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
821osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 049osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 280osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 687osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 360osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−22 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
67
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
89
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
14,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 296
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 303
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 września 2026 | 74, Żabów Lokal 3 | 33 000 zł | 2 357 zł/m² ? | 14,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 26 sierpnia 2026 | 99A, Żabów Lokal 3 | 385 000 zł | 7 200 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 13 maja 2026 | 38, Żabów Lokal 4 | 117 000 zł | 3 000 zł/m² ? | 39,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 13 lutego 2026 | 72, Żabów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 110 000 zł | 2 048 zł/m² ? | 53,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 27 listopada 2025 | 38, Żabów Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 17 760 zł | 3 643 zł/m² ? | 4,9 m² ? | 2/16 ? | 3 | brak danych |
| 14 października 2025 | 43A, Żabów Lokal 5 | 285 000 zł | 4 855 zł/m² ? | 58,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 8 października 2025 | 100B, Żabów Lokal 8 | 250 000 zł | 4 676 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 15 maja 2025 | 32A, Żabów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 185 000 zł | 2 754 zł/m² ? | 67,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 28 kwietnia 2025 | 35, Żabów Lokal 2 | 200 000 zł | 2 978 zł/m² ? | 67,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 5 lutego 2025 | 88, Żabów Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 180 000 zł | 3 358 zł/m² ? | 53,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym Żabów
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Import: 3 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych