Przejdź do treści

Powiat · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w powiecie wieluńskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1017

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 611zł/m²

Cena transakcyjna +5,4% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

350 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

50,6m²

Liczba transakcji ?

173

  • 27 sierpnia 2025 – 27 sierpnia 2026 · 173 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat wieluński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 451 transakcji.

Mieszkania: 173 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 611 zł/m², a mediana powierzchni 50,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 173 6 611 zł/m² 350 000 zł 50,6 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale Niska próba 8 2 733 zł/m² 90 000 zł 28,8 m²
Działki budowlane 109 59 zł/m² 100 000 zł 1 234,0 m²
Działki rolne 239 5,53 zł/m² 40 000 zł 4 750,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 19 4,91 zł/m² 25 000 zł 4 560,0 m²
Budynki 1 brak danych brak danych brak danych

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Pątnów 1 brak danych
Wierzchlas 1 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat wieluński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    4,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    300 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 044 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,8 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    66 682 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 667 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wieluński
    Liczba mieszkań w próbie
    601

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wieluńskim w 2025 roku: 7 667 zł miesięcznie. To 81,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 300 000 zł — z 567 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wieluńskim 10,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wieluńskim w 2025 roku: 6,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,0% do 6,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 667 złmiesięcznie

    +135,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    81,8%

    +3,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,7%

    −3,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,7

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2026, 47,2 m²

      Osiedle Wojska Polskiego 1, Wieluń

      75 750 złCena za metr kwadratowy: 1 605 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2026, 44,42 m²

      Wieluń

      510 830 złCena za metr kwadratowy: 11 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,42 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2026, 52 m²

      osiedle Parkowe 1, Ruda

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 308 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 sierpnia 2026, 47,57 m²

      Osiedle Stare Sady 8, Wieluń

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 5 255 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,57 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2026, 34,11 m²

      Owocowa 5, Wieluń

      485 000 złCena za metr kwadratowy: 14 219 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,11 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2026, 35,34 m²

      Osiedle Stare Sady 19, Wieluń

      235 000 złCena za metr kwadratowy: 6 650 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,34 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2026, 32,3 m²

      Osiedle im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, Wieluń

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 4 644 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 2 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2026, 89,7 m²

      Franklina Roosevelta 19, Wieluń

      450 000 złCena za metr kwadratowy: 5 017 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 89,7 m²
      • 5 izb
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2026, 35,67 m²

      Urocza 1, Wieluń

      360 674 złCena za metr kwadratowy: 10 111 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,67 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2026, 59,38 m²

      Osiedle im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 32, Wieluń

      47 130 złCena za metr kwadratowy: 794 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,38 m²
      • 4 izby
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych