Przejdź do treści

Powiat · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w powiecie wieruszowskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1018

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 691zł/m²

Cena transakcyjna +14,9% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

290 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

47,2m²

Liczba transakcji ?

58

  • 27 lutego 2024 – 27 lutego 2026 · 58 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat wieruszowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 7 066 transakcji.

Mieszkania: 58 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 691 zł/m², a mediana powierzchni 47,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 58 6 691 zł/m² 290 000 zł 47,2 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale Niska próba 8 3 316 zł/m² 64 220 zł 20,8 m²
Działki budowlane 191 73 zł/m² 94 500 zł 871,0 m²
Działki rolne 589 9,32 zł/m² 35 000 zł 2 377,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 52 7,95 zł/m² 35 000 zł 2 089,0 m²
Budynki 166 2 428 zł/m² 180 000 zł 95,9 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Wieruszów 82 5 986 zł/m²
Galewice 10 5 700 zł/m²
Czastary 3 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat wieruszowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    210 575 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 509 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    42,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    63 296 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 254 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wieruszowski
    Liczba mieszkań w próbie
    627

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wieruszowskim w 2025 roku: 7 254 zł miesięcznie. To 77,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 210 575 zł — z 465 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wieruszowskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 771 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wieruszowskim w 2025 roku: 4,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,6% do 4,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 254 złmiesięcznie

    +143,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    77,4%

    +5,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,8%

    −2,8

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,2

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2026, 65 m²

      Osiedle Fabryczna

      515 000 złCena za metr kwadratowy: 7 923 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65 m²
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lutego 2026, 40 m²

      2B, Teklinów

      240 000 złCena za metr kwadratowy: 6 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lutego 2026, 42,47 m²

      7A, Teklinów

      293 000 złCena za metr kwadratowy: 6 899 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,47 m²
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 40 m²

      2B, Teklinów

      275 500 złCena za metr kwadratowy: 6 888 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2026, 40 m²

      2B, Teklinów

      275 000 złCena za metr kwadratowy: 6 875 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2026, 40 m²

      2B, Teklinów

      242 000 złCena za metr kwadratowy: 6 050 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 stycznia 2026, 53,29 m²

      Osiedle Fabryczna

      434 000 złCena za metr kwadratowy: 8 144 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,29 m²
      • piętro 4
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2025, 39,2 m²

      2B, Teklinów

      243 980 złCena za metr kwadratowy: 6 224 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,2 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2025, 42,47 m²

      7B, Teklinów

      301 550 złCena za metr kwadratowy: 7 100 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,47 m²
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 grudnia 2025, 39,2 m²

      2B, Teklinów

      243 000 złCena za metr kwadratowy: 6 199 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,2 m²
      • 2 izby
      • piętro 2

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych