Budynki · Ceny transakcyjne
powiat łosicki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 333zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
270 000zł
Mediana powierzchni ?
78,3m²
Liczba transakcji ?
33
- 20 maja 2025 – 20 maja 2026 · 33 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat łosicki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 262 transakcje.
Budynki: 33 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 333 zł/m², a mediana powierzchni 78,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 93 | 6 299 zł/m² | 284 000 zł | 44,9 m² |
| Inne lokale Niska próba | 39 | 1 471 zł/m² | 18 000 zł | 12,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 19 | 25 zł/m² | 60 000 zł | 2 138,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 102 | 5 zł/m² | 56 300 zł | 5 423,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 14 | 6 zł/m² | 100 000 zł | 908,0 m² |
| Budynki Niska próba | 33 | 3 333 zł/m² | 270 000 zł | 78,3 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat łosicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 284 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 299 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 44,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 429 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 370 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat łosicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 97
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie łosickim w 2025 roku: 8 370 zł miesięcznie. To 89,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 148,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 284 000 zł — z 86 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie łosickim 16,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 649 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie łosickim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,1% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 370 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,9
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 marca 2026 | 67, Falatycze Budynek 228 | 230 000 zł | 9 208 zł/m² ? | 25,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 marca 2026 | 67, Falatycze Budynek 224 | 230 000 zł | 1 266 zł/m² ? | 181,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 marca 2026 | 67, Falatycze Budynek 223 | 230 000 zł | 4 861 zł/m² ? | 47,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 marca 2026 | 67, Falatycze Budynek 227 | 230 000 zł | 6 611 zł/m² ? | 34,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 marca 2026 | 67, Falatycze Budynek 221 | 230 000 zł | 2 937 zł/m² ? | 78,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 marca 2026 | 67, Falatycze Budynek 222 | 230 000 zł | 5 757 zł/m² ? | 40,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 marca 2026 | 67, Falatycze Budynek 226 | 230 000 zł | 5 175 zł/m² ? | 44,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 20 marca 2026 | 67, Falatycze Budynek 225 | 230 000 zł | 1 696 zł/m² ? | 135,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 marca 2026 | Klimy Budynek 163 | 50 000 zł | 253 zł/m² ? | 197,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 19 marca 2026 | Klimy Budynek 160 | 50 000 zł | 224 zł/m² ? | 222,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w powiecie łosickim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych