Przejdź do treści

Budynki · Ceny transakcyjne

powiat kolbuszowski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1806

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 092zł/m²

Cena transakcyjna −22,3% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

290 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

90,2m²

Liczba transakcji ?

91

  • 26 sierpnia 2025 – 26 sierpnia 2026 · 91 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat kolbuszowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 5 550 transakcji.

Budynki: 91 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 092 zł/m², a mediana powierzchni 90,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 14 115 zł/m² 15 589 zł 119,0 m²
Działki rolne 349 31 zł/m² 32 000 zł 1 129,5 m²
Działki pozostałe 50 23 zł/m² 12 766 zł 517,0 m²
Budynki 91 3 092 zł/m² 290 000 zł 90,2 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat kolbuszowski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    220 564 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 370 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    49,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    64 644 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 418 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kolbuszowski
    Liczba mieszkań w próbie
    303

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kolbuszowskim w 2025 roku: 7 418 zł miesięcznie. To 79,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 220 564 zł — z 290 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kolbuszowskim 10,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 904 przestępstwa rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kolbuszowskim w 2025 roku: 8,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 8,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 418 złmiesięcznie

    +138,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    79,2%

    +4,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,9%

    −4,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    10,7

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    26 sierpnia 2026 Ług Budynki 40 000 zł 281 zł/m² ? 142,3 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    19 sierpnia 2026 383, Wola Raniżowska Budynki 100 000 zł 1 085 zł/m² ? 92,2 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    19 sierpnia 2026 383, Wola Raniżowska Budynki 100 000 zł 1 336 zł/m² ? 74,9 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    19 sierpnia 2026 383, Wola Raniżowska Budynki 100 000 zł 1 036 zł/m² ? 96,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    18 sierpnia 2026 Wilcza Wola Budynki 32 000 zł 632 zł/m² ? 50,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    18 sierpnia 2026 111, Werynia Budynki 250 000 zł 3 813 zł/m² ? 65,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    18 sierpnia 2026 111, Werynia Budynki 250 000 zł 2 544 zł/m² ? 98,3 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    18 sierpnia 2026 111, Werynia Budynki 250 000 zł 2 183 zł/m² ? 114,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    18 sierpnia 2026 111, Werynia Budynki 250 000 zł 1 895 zł/m² ? 131,9 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    13 sierpnia 2026 Jana III Sobieskiego 1, Majdan Królewski Budynki 280 000 zł 1 926 zł/m² ? 145,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w powiecie kolbuszowskim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych