Przejdź do treści
2 działki Wolny rynek

Transakcja · rynek wtórny

Sprzedaż dwóch działek na wolnym rynku – Zielona Góra

Akt notarialny z 12 sierpnia 2025

  • 12 sierpnia 2025
  • 2 składniki

Cena łączna

189 000zł

cena transakcyjna

Jedna cena za: 2 działki

Średnia cena za metr kwadratowy (szacunkowo)

212zł/m²

Powierzchnia działki

2 339m²

Data aktu notarialnego

12 sierpnia 2025

Rynek wtórny, wolny rynek

  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości · Zielona Góra
  • Import danych powiatu: 14 września 2026

Dane transakcji

Elementy
2
Skład transakcji
2 działki
Powierzchnia działek
2 339 m²
Średnia cena za metr kwadratowy (szacunkowo)
212 zł
Rodzaj transakcji
Wolny rynek
Rynek
Wtórny
Data aktu notarialnego
12 sierpnia 2025
Kupujący
Osoba fizyczna
Sprzedający
Osoba fizyczna
Oznaczenie
6C3D9AB88BCB40D696CC78CDB22031A4
Rodzaj nieruchomości
nieruchomość gruntowa niezabudowana
Prawo
własność nieruchomości gruntowej
Powiat
Zielona Góra

Podsumowanie transakcji

12 sierpnia 2025 roku zawarto transakcję na rynku wtórny w trybie wolnorynkowym, obejmującą 2 działki. Łączna powierzchnia elementów objętych transakcją wyniosła 2 339 m². Powierzchnia działek objętych transakcją wyniosła 2 339 m². Łączna cena transakcji wyniosła 189 000 zł.

Zbywcą była osoba fizyczna, natomiast nabywcą – osoba fizyczna. Dla wszystkich elementów transakcji wskazano prawo: własność nieruchomości gruntowej.

Elementy transakcji położone są na terenie Zielonej Góry. Wszystkie składniki transakcji zaklasyfikowano jako nieruchomość gruntowa niezabudowana.

Przedmiotowa transakcja obejmowała: działkę nr 456 (754 m²) oraz działkę nr 39/2 (136 m²).

Składniki transakcji

2 składniki

754 m² 250 zł/m²? 3D
136 m²? 4 zł/m²? 3D

Rejestr urbanistyczny i źródła planistyczne

Planowanie przestrzenne

Stan: Wybrany obiekt znajduje się na kilku działkachDziałki: 2

Wybrany obiekt jest powiązany z więcej niż jedną działką, dlatego planowanie przestrzenne pokazujemy osobno dla każdej działki.

Działka ewidencyjna 1

086201_1.0046.39/2

Akt planistyczny i źródło danych

Który akt planowania obowiązuje dla tej działki i skąd pochodzą dane.

Stan: Dane dostępneDziałka: 086201_1.0046.39/2Kod jednostki podziału terytorialnego: 086201

Plan ogólny miasta Zielona Góra

Status aktuprawnie wiążący lub realizowany
Obowiązuje od2026-06-13
Publikacja2026-07-07

Strefy planu ogólnego gminy

Przeznaczenie i parametry zabudowy dla części działki objętych planem ogólnym gminy.

222SJ - Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną

SJ
Położenie działki względem strefyCała działka znajduje się w tej strefie.
Powierzchnia działki w tej strefieCała powierzchnia działki: 1 585,21 m².
Profil podstawowy
teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnejteren usługteren komunikacjiteren zieleni urządzonejteren ogrodów działkowychteren infrastruktury technicznej
Profil dodatkowy
teren lasuteren wódteren zieleni naturalnej
Maksymalna intensywność nadziemna
0.8
orientacyjnie 1 268,17 m² powierzchni kondygnacji
Maksymalny udział powierzchni zabudowy
30%
Maksymalna wysokość zabudowy
12 m
Minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej
30%

Dodatkowe obszary planu ogólnego

Obszary uzupełniające planu ogólnego, które przecinają działkę.

Obszar uzupełnienia zabudowy
100%

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium i dokumenty

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium i powiązane dokumenty z Rejestru urbanistycznego.

Zobacz dokumenty1 pozycja

Otwórz karty aktów w Rejestrze Urbanistycznym.

Plan ogólnyPlan ogólny miasta Zielona Góra
Powiązanie z działkąTen akt obejmuje całą działkę.
Powierzchnia w zasięguCała powierzchnia działki: 1 585,21 m².
Status aktuprawnie wiążący lub realizowany
Obowiązuje od2026-06-13
Publikacja2026-07-07
Działka ewidencyjna 2

086201_1.0046.456

Akt planistyczny i źródło danych

Który akt planowania obowiązuje dla tej działki i skąd pochodzą dane.

Stan: Dane dostępneDziałka: 086201_1.0046.456Kod jednostki podziału terytorialnego: 086201

Plan ogólny miasta Zielona Góra

Status aktuprawnie wiążący lub realizowany
Obowiązuje od2026-06-13
Publikacja2026-07-07

Strefy planu ogólnego gminy

Przeznaczenie i parametry zabudowy dla części działki objętych planem ogólnym gminy.

222SJ - Strefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną

SJ
Położenie działki względem strefyCała działka znajduje się w tej strefie.
Powierzchnia działki w tej strefieCała powierzchnia działki: 754,47 m².
Profil podstawowy
teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnejteren usługteren komunikacjiteren zieleni urządzonejteren ogrodów działkowychteren infrastruktury technicznej
Profil dodatkowy
teren lasuteren wódteren zieleni naturalnej
Maksymalna intensywność nadziemna
0.8
orientacyjnie 603,58 m² powierzchni kondygnacji
Maksymalny udział powierzchni zabudowy
30%
Maksymalna wysokość zabudowy
12 m
Minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej
30%

Dodatkowe obszary planu ogólnego

Obszary uzupełniające planu ogólnego, które przecinają działkę.

Obszar uzupełnienia zabudowy
100%

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium i dokumenty

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium i powiązane dokumenty z Rejestru urbanistycznego.

Zobacz dokumenty1 pozycja

Otwórz karty aktów w Rejestrze Urbanistycznym.

Plan ogólnyPlan ogólny miasta Zielona Góra
Powiązanie z działkąTen akt obejmuje całą działkę.
Powierzchnia w zasięguCała powierzchnia działki: 754,47 m².
Status aktuprawnie wiążący lub realizowany
Obowiązuje od2026-06-13
Publikacja2026-07-07

Ceny w okolicy

Mediana ceny za metr kwadratowy według roku · promień 1 kilometra · Rejestr Cen Nieruchomości

cena transakcyjna
  1. 2019 za mało danych 4 transakcje
  2. 2020 60 zł/m² 10 transakcji · niska próba
  3. 2023 155 zł/m² 7 transakcji · niska próba
  4. 2024 180 zł/m² 7 transakcji · niska próba
  5. 2025 179 zł/m² 5 transakcji · niska próba
  6. 2026 za mało danych 1 transakcja
  • Mediana roczna
  • Niska próba: od 5 do 29 transakcji
Sprawdź statystyki dla obszaru (obręb ewidencyjny: 46)

Otoczenie nieruchomości

Obiekty w pobliżu

Elementy z Bazy obiektów topograficznych pogrupowane w rozpoznawalne kategorie otoczenia.

Sprawdź najbliższe otoczenie

Analiza pokaże istotne obiekty z Bazy Danych Obiektów Topograficznych, ich odległość oraz ocenę uciążliwości i użyteczności.

Obliczenia uruchomimy dopiero po wybraniu przycisku.

Sprzedane działki w pobliżu – Zielona Góra

W promieniu 1 kilometra · Rejestr Cen Nieruchomości

Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Data Odległość
Działka 500 001 zł 92 zł/m² 5 463 m² 24 marca 2026 573 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin-Żyrafy 5
204 430 zł 218 zł/m² 939 m² 19 grudnia 2025 690 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin-Jaguara
6 000 000 zł 183 zł/m² 32 755 m² 24 września 2025 646 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin-Życzliwa
179 200 zł 179 zł/m² 1 000 m² 27 sierpnia 2025 166 m
Działka 130 000 zł 159 zł/m² 817 m² 23 lipca 2025 130 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin-Koleżeńska 13
809 100 zł 621 zł/m² 1 302 m² 14 kwietnia 2025 647 m
Działka 50 000 zł 16 zł/m² 3 200 m² 4 marca 2025 566 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin 23A
115 560 zł 180 zł/m² 642 m² 23 grudnia 2024 274 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
112 090 zł 85 zł/m² 1 312 m² 8 listopada 2024 578 m
Działka 216 827 zł 72 zł/m² 2 999 m² 29 października 2024 454 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
123 120 zł 148 zł/m² 833 m² 17 września 2024 288 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin-Koleżeńska 11
600 001 zł 459 zł/m² 1 306 m² 14 maja 2024 668 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
670 123 zł 514 zł/m² 1 304 m² 19 marca 2024 690 m
Działka 128 884 zł 113 zł/m² 1 141 m² 10 stycznia 2024 454 m
Działka 131 660 zł 51 zł/m² 2 579 m² 28 grudnia 2023 454 m
Działka 160 000 zł 189 zł/m² 848 m² 20 grudnia 2023 40 m
Działka 22 500 zł 45 zł/m² 497 m² 1 sierpnia 2023 337 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin-Zebry 7
559 000 zł 1 242 zł/m² 450 m² 7 lipca 2023 991 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin-Rodzinna 41
755 000 zł 476 zł/m² 1 585 m² 30 czerwca 2023 662 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin-Rodzinna 39
719 000 zł 458 zł/m² 1 569 m² 24 maja 2023 639 m
Działka 130 000 zł 155 zł/m² 841 m² 25 kwietnia 2023 62 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
80 000 zł 50 zł/m² 1 594 m² 10 lutego 2023 197 m
Działka 3 837 600 zł 94 zł/m² 40 881 m² 5 grudnia 2022 904 m
Działka 120 000 zł 46 zł/m² 2 600 m² 5 października 2022 116 m
Działka 75 000 zł 30 zł/m² 2 500 m² 26 maja 2022 454 m
Działka 67 400 zł 24 zł/m² 2 800 m² 6 maja 2022 454 m
Działka 107 000 zł 43 zł/m² 2 500 m² 6 maja 2022 502 m
Działka 80 000 zł 42 zł/m² 1 900 m² 5 maja 2022 502 m
Działka 93 600 zł 39 zł/m² 2 400 m² 14 października 2021 31 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
349 100 zł 36 zł/m² 9 700 m² 16 czerwca 2021 710 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
220 899 zł 69 zł/m² 3 200 m² 11 czerwca 2021 702 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
380 935 zł 37 zł/m² 10 300 m² 13 maja 2021 642 m
Działka 259 826 zł 32 zł/m² 8 000 m² 13 maja 2021 741 m
Działka 70 000 zł 9 zł/m² 7 600 m² 22 kwietnia 2021 452 m
Działka 90 000 zł 35 zł/m² 2 600 m² 22 marca 2021 454 m
Działka 50 000 zł 22 zł/m² 2 300 m² 15 marca 2021 454 m
Działka 50 000 zł 22 zł/m² 2 300 m² 10 marca 2021 454 m
Działka 55 000 zł 21 zł/m² 2 600 m² 4 marca 2021 454 m
Działka 50 000 zł 21 zł/m² 2 400 m² 4 marca 2021 454 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
189 240 zł 59 zł/m² 3 200 m² 25 listopada 2020 639 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
79 870 zł 73 zł/m² 1 100 m² 28 października 2020 606 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
79 000 zł 72 zł/m² 1 100 m² 9 października 2020 599 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
102 000 zł 60 zł/m² 1 700 m² 9 października 2020 624 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
78 000 zł 60 zł/m² 1 300 m² 5 października 2020 614 m
Działka 92 950 zł 66 zł/m² 1 400 m² 28 sierpnia 2020 567 m
Działka 185 000 zł 66 zł/m² 2 800 m² 20 sierpnia 2020 528 m
Działka 100 000 zł 10 zł/m² 9 600 m² 31 lipca 2020 375 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
62 270 zł 33 zł/m² 1 900 m² 15 lipca 2020 616 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
10 500 zł 4 zł/m² 3 000 m² 15 czerwca 2020 74 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
1 000 zł 2 zł/m² 600 m² 28 lutego 2020 165 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
14 000 zł 5 zł/m² 2 700 m² 28 lutego 2020 203 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
7 500 zł 5 zł/m² 1 600 m² 21 lutego 2020 168 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin
7 500 zł 4 zł/m² 1 800 m² 14 lutego 2020 179 m
Działka 95 355 zł 64 zł/m² 1 500 m² 7 lutego 2020 586 m
Działka 150 000 zł 38 zł/m² 4 000 m² 5 grudnia 2019 227 m
Działka 2 800 zł 70 zł/m² 40 m² 13 listopada 2019 69 m
Działka 3 000 zł 30 zł/m² 100 m² 18 października 2019 140 m
Działka 92 950 zł 66 zł/m² 1 400 m² 18 września 2019 509 m
Działka 70 000 zł 47 zł/m² 1 500 m² 5 grudnia 2018 323 m
Działka 99 330 zł 62 zł/m² 1 600 m² 31 lipca 2018 40 m
Działka 49 000 zł 35 zł/m² 1 400 m² 6 października 2017 473 m
Działka 49 000 zł 35 zł/m² 1 400 m² 6 października 2017 491 m
Działka 50 000 zł 36 zł/m² 1 400 m² 4 sierpnia 2017 455 m
Działka 52 000 zł 35 zł/m² 1 500 m² 20 lipca 2017 367 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin 19L
87 000 zł 17 zł/m² 5 100 m² 14 lipca 2017 167 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin-Rodzinna 19
40 000 zł 29 zł/m² 1 400 m² 1 czerwca 2017 438 m
Działka
Zielona Góra, ulica Kiełpin 24b
130 000 zł 45 zł/m² 2 900 m² 14 kwietnia 2017 350 m
Działka 200 000 zł 41 zł/m² 4 900 m² 27 marca 2017 40 m
Działka 55 000 zł 55 zł/m² 1 000 m² 18 kwietnia 2016 337 m
Działka 130 000 zł 3 zł/m² 41 800 m² 28 maja 2015 407 m
Działka 55 000 zł 4 zł/m² 15 400 m² 29 kwietnia 2015 245 m
Działka 35 000 zł 6 zł/m² 5 900 m² 17 kwietnia 2015 487 m
Działka 112 625 zł 25 zł/m² 4 500 m² 30 grudnia 2014 219 m
Działka 35 000 zł 18 zł/m² 2 000 m² 30 grudnia 2014 279 m

Raport wyceny

Analiza rynkowa tej nieruchomości

Statystyki policzone z rzeczywistych transakcji, ogłoszeń i danych urzędowych. Każda sekcja podaje, jak daleko sięga — od promienia wokół tego miejsca po całą gminę.

Raport porówna tę nieruchomość z transakcjami, cenami deweloperów i ogłoszeniami w okolicy oraz oceni otoczenie i plan miejscowy.

Obliczenia uruchomimy dopiero po wybraniu przycisku.

Najczęstsze pytania o tę transakcję

Co obejmowała ta transakcja?

Transakcja obejmowała 2 działki.

Jaka była łączna powierzchnia elementów objętych transakcją?

Łączna powierzchnia elementów objętych tą transakcją wyniosła 2 339 m².

Za jaką kwotę zawarto transakcję?

Zgodnie z danymi z Rejestru Cen Nieruchomości, łączna cena tej transakcji wyniosła 189 000 zł.

Kiedy miała miejsce transakcja?

Transakcja została odnotowana z datą 12 sierpnia 2025.

Na jakim rynku odbyła się transakcja?

Sprzedaż odbyła się na rynku wtórny w trybie wolnorynkowym.

Źródło
Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast, udostępniany przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii
Stan danych
Akt notarialny z 12 sierpnia 2025
Ceny w okolicy
Mediany z aktów notarialnych w promieniu 1 kilometra, liczone dla lat z co najmniej 5 transakcjami
Charakter informacyjny
Zestawienie opisuje zarejestrowane akty notarialne · © metroskop.pl