Adres · Ceny transakcyjne
Bielawska 79, Ostroszowice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0202
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 31 sierpnia 2025 – 31 sierpnia 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Bielawska 79, Ostroszowice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 7 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 28,1 m² do 91,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 3 lutego 2009, a ostatnia z 31 sierpnia 2026.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 601 zł/m², a mediana powierzchni 31,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat dzierżoniowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 74 556 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 601 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 31,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 881 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 059 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat dzierżoniowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 5
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie dzierżoniowskim w 2025 roku: 8 059 zł miesięcznie. To 86,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 74 556 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie dzierżoniowskim 23,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie dzierżoniowskim w 2025 roku: 7,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 059 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,5%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,8
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2026, 91,63 m²
Bielawska 79, OSTROSZOWICE
240 000 złCena za metr kwadratowy: 2 619 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 91,63 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lipca 2022, 29 m²
Bielawska 79, Ostroszowice
94 000 złCena za metr kwadratowy: 3 241 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 września 2020, 28,09 m²
Bielawska 79, Ostroszowice
35 000 złCena za metr kwadratowy: 1 246 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,09 m²
- 2 izby
- piętro 2
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 września 2020, 34,78 m²
Bielawska 79, Ostroszowice
68 000 złCena za metr kwadratowy: 1 955 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,78 m²
- 2 izby
- piętro 2
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2017, 29 m²
Bielawska 79, OSTROSZOWICE
20 200 złCena za metr kwadratowy: 697 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 września 2017, 91,63 m²
Bielawska 79, OSTROSZOWICE
81 111 złCena za metr kwadratowy: 885 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 91,63 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2010, 40,94 m²
BIELAWSKA 79, OSTROSZOWICE
35 260 złCena za metr kwadratowy: 861 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,94 m²
- 2 izby
- poziom -1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lutego 2009, 38,17 m²
BIELAWSKA 79, OSTROSZOWICE
36 630 złCena za metr kwadratowy: 960 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,17 m²
- 3 izby
- poziom -1
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych