Adres · Ceny transakcyjne
Sudecka 21, Lubawka
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0207
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 14 czerwca 2022 – 14 czerwca 2023 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Sudecka 21, Lubawka ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 5 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 54,2 m² do 81,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 2 czerwca 2008, a ostatnia z 14 czerwca 2023.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 293 zł/m², a mediana powierzchni 68,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat kamiennogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 105 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 293 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 68,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 165 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 726 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kamiennogórski
- Liczba mieszkań w próbie
- 5
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 7 726 zł miesięcznie. To 82,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 105 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamiennogórskim 19,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 939 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kamiennogórskim w 2025 roku: 8,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,6% do 8,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 726 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,0
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
SUDECKA 21, LUBAWKA
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2023, 68,1 m²
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 496 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,1 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2023, 81,2 m²
105 000 złCena za metr kwadratowy: 1 293 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 81,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2022, 81,2 m²
120 000 złCena za metr kwadratowy: 1 478 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 81,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lipca 2010, 54,2 m²
35 000 złCena za metr kwadratowy: 646 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2008, 68 m²
40 000 złCena za metr kwadratowy: 588 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68 m²
- 3 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych