Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Stawowa 2, Lubań

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat lubański

Kod podziału terytorialnego

0210

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 8 stycznia 2025 – 8 stycznia 2026 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Stawowa 2, Lubań ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 37,8 m² do 65,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 21 czerwca 2012, a ostatnia z 21 maja 2026.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 355 zł/m², a mediana powierzchni 53,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat lubański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    129 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 355 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 153 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 847 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubański
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7 847 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 129 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubańskim 27,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,2% do 7,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 847 złmiesięcznie

    +136,8%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,7%

    +3,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,7%

    −6,5

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    27,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Stawowa 2, Lubań

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż działki budowlanej, 21 maja 2026, 116,67 m²

      295 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 116,67 m²
      • udział 1/6
      • numer działki 11
      • jedna z 2 działek sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    2. Sprzedaż działki budowlanej, 21 maja 2026, 165 m²

      295 000 złCena za metr kwadratowy: 1 788 zł/m²

      • powierzchnia działki 165 m²
      • numer działki 12
      • jedna z 2 działek sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2026, 37,8 m²

      146 000 złCena za metr kwadratowy: 3 862 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 stycznia 2020, 37,8 m²

      89 000 złCena za metr kwadratowy: 2 355 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2019, 65,1 m²

      190 500 złCena za metr kwadratowy: 2 926 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2018, 65,1 m²

      129 000 złCena za metr kwadratowy: 1 982 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 października 2017, 53,4 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 809 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 czerwca 2017, 53,4 m²

      67 000 złCena za metr kwadratowy: 1 255 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2014, 39,7 m²

      64 224 złCena za metr kwadratowy: 1 618 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,7 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż działki budowlanej, 18 lipca 2014, 165 m²

      62 274 złCena za metr kwadratowy: 377 zł/m²

      • powierzchnia działki 165 m²
      • numer działki 12
      • poza statystykami
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 czerwca 2012, 51 m²

      86 000 złCena za metr kwadratowy: 1 686 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51 m²
      • 3 izby
      • piętro 1

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych