Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Zamkowa, Lubań
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0210
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 2 września 2021 – 2 września 2022 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Zamkowa, Lubań: w statystykach ujęto 10 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 551 zł/m², a mediana powierzchni 61,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat lubański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 130 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 551 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 61,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 153 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 847 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubański
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7 847 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 130 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubańskim 27,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,2% do 7,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 847 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,7%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
27,7
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2025, 46,02 m²
Zamkowa 2, Lubań
41 400 złCena za metr kwadratowy: 900 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,02 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2024, 66,76 m²
Zamkowa 2, Lubań
155 184 złCena za metr kwadratowy: 2 325 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,76 m²
- 3 izby
- piętro 3
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2022, 99,9 m²
Zamkowa 3, Lubań
260 000 złCena za metr kwadratowy: 2 603 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 99,9 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2020, 99,9 m²
Zamkowa 3, Lubań
180 000 złCena za metr kwadratowy: 1 802 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 99,9 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 listopada 2019, 61,76 m²
Zamkowa 1a, Lubań
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 076 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,76 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2019, 61,76 m²
Zamkowa 1a, Lubań
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 457 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 61,76 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 sierpnia 2018, 36,7 m²
Zamkowa 1, Lubań
110 000 złCena za metr kwadratowy: 2 997 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,7 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2018, 56,24 m²
Zamkowa 1, Lubań
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 312 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,24 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2017, 82,46 m²
Zamkowa 2, Lubań
139 445 złCena za metr kwadratowy: 1 691 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 82,46 m²
- 4 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 kwietnia 2015, 27,44 m²
Zamkowa 1, Lubań
70 000 złCena za metr kwadratowy: 2 551 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,44 m²
- 2 izby
- piętro 2
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych