Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Wczasowa, Świeradów-Zdrój
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0210
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 20 września 2022 – 20 września 2023 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
3
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Wczasowa, Świeradów-Zdrój: w statystykach ujęto 21 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 977 zł/m², a mediana powierzchni 58,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat lubański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 195 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 977 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 58,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 153 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 847 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubański
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7 847 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 195 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubańskim 27,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,2% do 7,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 847 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,7%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
27,7
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 września 2023, 31,41 m²
Wczasowa 15, Świeradów-Zdrój
7 105 złCena za metr kwadratowy: 226 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,41 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2023, 0,92 m²
Wczasowa 15, Świeradów-Zdrój
4 560 złCena za metr kwadratowy: 4 957 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 0,92 m²
- udział 461/10000
- 1 izba
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 października 2022, 24,6 m²
Wczasowa 8, Świeradów-Zdrój
200 000 złCena za metr kwadratowy: 8 130 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 24,6 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 3 grudnia 2021, 37,24 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
665 528 złCena za metr kwadratowy: 17 871 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,24 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 listopada 2021, 58,46 m²
Wczasowa 15, Świeradów-Zdrój
315 000 złCena za metr kwadratowy: 5 388 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,46 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu, 4 października 2021, 37,24 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
639 600 złCena za metr kwadratowy: 17 175 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,24 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 27 września 2021, 41,59 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
734 581 złCena za metr kwadratowy: 17 662 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,59 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 24 września 2021, 42,16 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
736 475 złCena za metr kwadratowy: 17 469 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,16 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 24 września 2021, 41,08 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
701 100 złCena za metr kwadratowy: 17 067 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,08 m²
- 2 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 16 września 2021, 41,15 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
712 883 złCena za metr kwadratowy: 17 324 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,15 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 15 września 2021, 42,13 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
713 400 złCena za metr kwadratowy: 16 933 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42,13 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 9 września 2021, 41,65 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
713 400 złCena za metr kwadratowy: 17 128 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,65 m²
- 2 izby
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 31 sierpnia 2021, 40,73 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
602 700 złCena za metr kwadratowy: 14 797 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,73 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 31 sierpnia 2021, 41,93 m²
Wczasowa 17, Świeradów-Zdrój
627 300 złCena za metr kwadratowy: 14 961 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,93 m²
- 2 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2019, 26,9 m²
Wczasowa 8, Świeradów-Zdrój
75 000 złCena za metr kwadratowy: 2 788 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,9 m²
- 2 izby
- piętro 2
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2019, 59,8 m²
Wczasowa 8, Świeradów-Zdrój
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 676 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lutego 2019, 126 m²
Wczasowa 7, Świeradów-Zdrój
280 000 złCena za metr kwadratowy: 2 222 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 126 m²
- piętro 2
Sprzedaż budynku, 3 października 2016
Wczasowa 20, Świeradów-Zdrój
250 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 3 października 2016
Wczasowa 20, Świeradów-Zdrój
250 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 20 czerwca 2016
Wczasowa 11, Świeradów-Zdrój
320 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 20 czerwca 2016
Wczasowa 11, Świeradów-Zdrój
320 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 maja 2016, 60 m²
Wczasowa 7, Świeradów-Zdrój
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 167 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60 m²
Sprzedaż budynku, 20 kwietnia 2016
Wczasowa 8, Świeradów-Zdrój
28 000 zł
- powierzchnia użytkowa brak danych
- poza statystykami
Sprzedaż działki budowlanej, 26 stycznia 2010, 870 m²
Wczasowa, Świeradów-Zdrój
67 100 złCena za metr kwadratowy: 77 zł/m²
- powierzchnia działki 870 m²
- numer działki 38/7
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych