Adres z Rejestru cen nieruchomości
Małomicka 54, Lubin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.
Mediana ceny za m² ?
3 457 zł/m²
-6,6% r/r
Mediana ceny całkowitej
129 500 zł
Mediana metrażu
35,0 m²
Liczba transakcji
6
Opis adresu
Adres Małomicka 54, Lubin ma w Rejestrze cen nieruchomości 6 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Metraż transakcji mieści się w zakresie od 31,9 m² do 48,5 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 20.02.2012, a ostatnia z dnia 06.04.2023. W ostatnich 2 latach odnotowano 0 transakcji.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 3 457 zł/m², a mediana metrażu 35,0 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 6 | 3 457 zł/m² | 129 500 zł | 35,0 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
powiat lubińskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 r.: 14 889 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 114%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 129 500 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 6 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie lubińskim 28,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 28,1 do 28,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,7 do 2,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 129 500 zł
- Mediana ceny za m²
- 3 457 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 35,0 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 9 960 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 14 889 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie lubińskim
Najważniejsze dane
Transakcje pod tym adresem
Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.04.2023 | Małomicka 54, Lubin Lokal 8_LOK | 134 000 zł | 4 195 zł/m² ? | 31,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 28.09.2021 | Małomicka 54, Lubin Lokal 8_LOK | 125 000 zł | 3 918 zł/m² ? | 31,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | — |
| 20.05.2021 | Małomicka 54, Lubin Lokal 9_LOK | 180 000 zł | 3 822 zł/m² ? | 47,1 m² ? | — | 3 | — |
| 23.03.2020 | Małomicka 54, Lubin Lokal 7_LOK | 150 000 zł | 3 093 zł/m² ? | 48,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
| 02.10.2014 | Małomicka 54, Lubin Lokal 11_LOK | 85 000 zł | 2 232 zł/m² ? | 38,1 m² ? | — | 3 | — |
| 20.02.2012 | Małomicka 54, Lubin Lokal 8_LOK | 65 000 zł | 2 035 zł/m² ? | 31,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
Brak transakcji dla wybranego typu.