Adres · Ceny transakcyjne
Perłowa 18, Lubin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0211
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
9 566zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
513 392zł
Mediana powierzchni ?
53,2m²
Liczba transakcji ?
9
- 10 czerwca 2025 – 10 czerwca 2026 · 9 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Perłowa 18, Lubin ma w Rejestrze cen nieruchomości 17 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 17,3 m² do 75,4 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 30 stycznia 2025, a ostatnia z 10 czerwca 2026.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 9 560 zł/m², a mediana powierzchni 48,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 9 566 zł/m² | 513 392 zł | 53,2 m² |
| Garaże Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 436 980 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 9 560 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 18
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 436 980 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 15 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość rośnie.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 28,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik wzrósł z 28,1 do 28,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
28,9
Dane za 2024 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10 czerwca 2026 | Perłowa 18, Lubin Lokal 10 Udziały wymagają uwagi ? | 80 000 zł | 2 888 zł/m² ? | 27,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 10 czerwca 2026 | Perłowa 18, Lubin Lokal 29 Udziały wymagają uwagi ? | 692 460 zł | 9 179 zł/m² ? | 75,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 25 maja 2026 | Perłowa 18, Lubin Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 60 000 zł | 3 429 zł/m² ? | 17,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 25 maja 2026 | Perłowa 18, Lubin Lokal 22 Udziały wymagają uwagi ? | 621 894 zł | 9 100 zł/m² ? | 68,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 8 kwietnia 2026 | Perłowa 18, Lubin Lokal 23 Udziały wymagają uwagi ? | 416 097 zł | 9 612 zł/m² ? | 43,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 3 |
| 12 marca 2026 | Perłowa 18, Lubin Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 60 000 zł | 3 468 zł/m² ? | 17,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 12 marca 2026 | Perłowa 18, Lubin Lokal 17 Udziały wymagają uwagi ? | 623 259 zł | 9 100 zł/m² ? | 68,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 9 stycznia 2026 | Perłowa 18, Lubin Lokal 37 Udziały wymagają uwagi ? | 504 203 zł | 9 566 zł/m² ? | 52,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 22 października 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 30 Udziały wymagają uwagi ? | 377 568 zł | 9 600 zł/m² ? | 39,3 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 21 sierpnia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 80 000 zł | 3 200 zł/m² ? | 25,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | -1 |
| 21 sierpnia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 33 Udziały wymagają uwagi ? | 641 965 zł | 9 354 zł/m² ? | 68,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 4 |
| 20 sierpnia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 16 Udziały wymagają uwagi ? | 513 392 zł | 9 654 zł/m² ? | 53,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 7 lipca 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? | 432 944 zł | 9 921 zł/m² ? | 43,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 9 czerwca 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 21 Udziały wymagają uwagi ? | 507 981 zł | 9 554 zł/m² ? | 53,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 23 kwietnia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 14 Udziały wymagają uwagi ? | 381 018 zł | 10 043 zł/m² ? | 37,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 9 kwietnia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 19 Udziały wymagają uwagi ? | 375 016 zł | 9 945 zł/m² ? | 37,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 28 marca 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 36 Udziały wymagają uwagi ? | 423 425 zł | 9 813 zł/m² ? | 43,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 5 |
| 25 marca 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 20 Udziały wymagają uwagi ? | 430 150 zł | 9 843 zł/m² ? | 43,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 2 |
| 30 stycznia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 32 | 441 015 zł | 8 370 zł/m² ? | 52,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 30 stycznia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 27 | 443 694 zł | 8 370 zł/m² ? | 53,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 30 stycznia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 3 | 55 000 zł | 2 670 zł/m² ? | 20,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 30 stycznia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 31 | 371 412 zł | 8 550 zł/m² ? | 43,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 30 stycznia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 7 | 60 000 zł | 2 791 zł/m² ? | 21,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 30 stycznia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 1 | 55 000 zł | 2 683 zł/m² ? | 20,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 30 stycznia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 6 | 50 000 zł | 2 717 zł/m² ? | 18,4 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 30 stycznia 2025 | Perłowa 18, Lubin Lokal 26 | 370 985 zł | 8 550 zł/m² ? | 43,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych