Adres z Rejestru cen nieruchomości
Stanisławowska 8D, Lubin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.
Mediana ceny za m² ?
4 055 zł/m²
-29,0% r/r
Mediana ceny całkowitej
274 000 zł
Mediana metrażu
56,6 m²
Liczba transakcji
19
Opis adresu
Adres Stanisławowska 8D, Lubin ma w Rejestrze cen nieruchomości 18 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Metraż transakcji mieści się w zakresie od 33,6 m² do 91,0 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 22.02.2010, a ostatnia z dnia 08.04.2026. W ostatnich 2 latach odnotowano 3 transakcje.
Mieszkania: 19 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 4 055 zł/m², a mediana metrażu 56,6 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 19 | 4 055 zł/m² | 274 000 zł | 56,6 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
powiat lubińskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 r.: 14 889 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 114%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 274 000 zł — z 19 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie lubińskim 28,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 28,1 do 28,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,7 do 2,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 274 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 4 055 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,6 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 9 960 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 14 889 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 19
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie lubińskim
Najważniejsze dane
Transakcje pod tym adresem
Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.04.2026 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 6_LOK | 300 000 zł | 8 929 zł/m² ? | 33,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 25.02.2026 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 48_LOK | 640 000 zł | 8 660 zł/m² ? | 73,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 24.02.2025 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 59_LOK | 520 000 zł | 9 269 zł/m² ? | 56,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 27.05.2020 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 3_LOK | 395 000 zł | 5 345 zł/m² ? | 73,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 25.02.2020 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 39_LOK | 419 000 zł | 5 693 zł/m² ? | 73,6 m² ? | — | 4 | — |
| 26.06.2015 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 74_LOK | 430 000 zł | 4 725 zł/m² ? | 91,0 m² ? | — | 4 | — |
| 26.07.2013 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 47_LOK | 150 000 zł | 4 425 zł/m² ? | 33,9 m² ? | — | 2 | — |
| 08.07.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 73_LOK | 373 160 zł | 4 101 zł/m² ? | 91,0 m² ? | — | 4 | 1 |
| 16.03.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 57_LOK | 206 379 zł | 3 646 zł/m² ? | 56,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 01.03.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 45_LOK | 123 293 zł | 3 637 zł/m² ? | 33,9 m² ? | — | 1 | — |
| 01.03.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 46_LOK | 268 770 zł | 3 637 zł/m² ? | 73,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | — |
| 25.02.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 37_LOK | 298 454 zł | 4 055 zł/m² ? | 73,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 24.02.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 31_LOK | 194 585 zł | 3 475 zł/m² ? | 56,0 m² ? | — | 2 | — |
| 24.02.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 30_LOK | 201 246 zł | 3 878 zł/m² ? | 51,9 m² ? | — | 2 | — |
| 24.02.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 29_LOK | 127 982 zł | 3 809 zł/m² ? | 33,6 m² ? | — | 1 | — |
| 23.02.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 24_LOK | 300 169 zł | 4 062 zł/m² ? | 73,9 m² ? | — | 4 | — |
| 22.02.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 1_LOK | 274 000 zł | 3 708 zł/m² ? | 73,9 m² ? | — | 3 | — |
| 22.02.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 4_LOK | 131 342 zł | 3 909 zł/m² ? | 33,6 m² ? | — | 1 | — |
| 22.02.2010 | Stanisławowska 8D, Lubin Lokal 10_LOK | 207 900 zł | 3 706 zł/m² ? | 56,1 m² ? | — | 2 | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.