Adres · Ceny transakcyjne
Mieszka I 7, Wróblowice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0218
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 6 października 2022 – 6 października 2023 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Mieszka I 7, Wróblowice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 28,8 m² do 67,3 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 20 lipca 2015, a ostatnia z 6 października 2023.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 778 zł/m², a mediana powierzchni 49,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat średzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 237 380 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 778 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 77 993 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 050 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat średzki
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie średzkim w 2025 roku: 9 050 zł miesięcznie. To 96,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 237 380 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie średzkim 22,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie średzkim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,2% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 050 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
96,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
22,0
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Mieszka I 7, Wróblowice
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2023, 53,14 m²
524 000 złCena za metr kwadratowy: 9 861 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,14 m²
- 6 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 stycznia 2023, 67,28 m²
449 000 złCena za metr kwadratowy: 6 674 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,28 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 listopada 2020, 28,83 m²
230 000 złCena za metr kwadratowy: 7 978 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,83 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2020, 49,68 m²
310 000 złCena za metr kwadratowy: 6 240 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,68 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 czerwca 2019, 40,41 m²
280 000 złCena za metr kwadratowy: 6 929 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,41 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2016, 49,68 m²
227 380 złCena za metr kwadratowy: 4 577 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,68 m²
- 3 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2015, 28,83 m²
115 000 złCena za metr kwadratowy: 3 989 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,83 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2015, 53,14 m²
201 265 złCena za metr kwadratowy: 3 787 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,14 m²
- 6 izb
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2015, 67,28 m²
244 925 złCena za metr kwadratowy: 3 640 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,28 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2015, 40,41 m²
152 315 złCena za metr kwadratowy: 3 769 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,41 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2015, 49,68 m²
237 380 złCena za metr kwadratowy: 4 778 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,68 m²
- 4 izby
- piętro 1
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych