Adres z Rejestru cen nieruchomości

Targowa 14, Strzelin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.

Powiat powiat strzeliński Kod podziału terytorialnego 0217

Mediana ceny za m² ?

5 124 zł/m²

+21,9% r/r

Mediana ceny całkowitej

440 000 zł

Mediana metrażu

85,9 m²

Liczba transakcji

1

Opis adresu

Adres Targowa 14, Strzelin ma w Rejestrze cen nieruchomości 1 transakcję. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Metraż transakcji mieści się w zakresie od 85,9 m² do 85,9 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 26.09.2024, a ostatnia z dnia 26.09.2024. W ostatnich 2 latach odnotowano 1 transakcję.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za m² wynosi 5 124 zł/m², a mediana metrażu 85,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 1 5 124 zł/m² 440 000 zł 85,9 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat strzeliński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzelińskim w 2025 r.: 8 903 zł miesięcznie. To 94,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 147,6%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 440 000 zł — z 1 transakcji zapisanej w aktach notarialnych. To 5,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.To mediana z jednej transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie strzelińskim 21,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 22,8 do 21,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie strzelińskim w 2025 r.: 12,1%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 12,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,0 do 3,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
5,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
440 000 zł
Mediana ceny za m²
5 124 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
85,9 m²
Szacunkowy dochód netto
6 399 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 903 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat strzeliński
Liczba mieszkań w próbie
1
Cena całego mieszkania 440 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 76 793 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 106 842 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzelińskim

?
8 903 zł+147,6%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
94,9%+8,3
Stopa bezrobocia?
12,1%-1,2

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie strzelińskim

?
21,5-1,3
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,8+2,8

Transakcje pod tym adresem

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
26.09.2024 Targowa 14, Strzelin Lokal 3_LOK 440 000 zł 5 124 zł/m² ? 85,9 m² ? 4 2