Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Pionierów 12, Głuszyca

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat wałbrzyski

Kod podziału terytorialnego

0221

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 25 października 2023 – 25 października 2024 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Pionierów 12, Głuszyca ma w Rejestrze cen nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 36,6 m² do 164,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 21 stycznia 2002, a ostatnia z 25 października 2024.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 580 zł/m², a mediana powierzchni 37,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat wałbrzyski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    60 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 580 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    37,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 996 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 828 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wałbrzyski
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wałbrzyskim w 2025 roku: 7 828 zł miesięcznie. To 83,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 60 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wałbrzyskim 23,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wałbrzyskim w 2025 roku: 10,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 22,4% do 10,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 828 złmiesięcznie

    +137,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,5%

    +4,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,8%

    −11,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    23,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Cena transakcyjna
    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Pokoje i piętro są podawane dla lokali.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    25 października 2024 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 215 000 zł 4 993 zł/m² ? 43,1 m² ? 1/1 ? 3 5
    6 czerwca 2019 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 59 100 zł 1 580 zł/m² ? 37,4 m² ? 1/1 ? 3 1
    26 maja 2017 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 76 000 zł 2 077 zł/m² ? 36,6 m² ? 1/1 ? 3 4
    21 lipca 2016 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 60 000 zł 1 387 zł/m² ? 43,3 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    12 listopada 2015 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 60 000 zł 1 546 zł/m² ? 38,8 m² ? brak danych 3 brak danych
    24 kwietnia 2013 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 65 500 zł 1 778 zł/m² ? 36,8 m² ? brak danych 3 3
    15 marca 2011 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 75 000 zł 2 049 zł/m² ? 36,6 m² ? brak danych 3 brak danych
    9 lipca 2010 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 84 000 zł 2 146 zł/m² ? 39,2 m² ? brak danych 3 brak danych
    8 maja 2007 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 45 283 zł 1 052 zł/m² ? 43,1 m² ? brak danych 3 brak danych
    8 maja 2007 Pionierów 12, Głuszyca Działka 414/15 211 zł 1 zł/m² ? 164,0 m² ? brak danych brak danych brak danych
    26 października 2006 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 38 000 zł 1 016 zł/m² ? 37,4 m² ? brak danych 3 brak danych
    25 września 2006 Pionierów 12, Głuszyca Lokal 29 000 zł 792 zł/m² ? 36,6 m² ? brak danych 3 brak danych
    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych