Adres · Ceny transakcyjne
Przemysłowa 4, Ziębice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0224
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 17 lipca 2025 – 17 lipca 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Przemysłowa 4, Ziębice ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 34,6 m² do 69,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 25 marca 2011, a ostatnia z 17 lipca 2026.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 006 zł/m², a mediana powierzchni 65,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat ząbkowicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 130 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 006 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 65,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 742 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 042 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ząbkowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 6
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim w 2025 roku: 8 042 zł miesięcznie. To 85,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 130 000 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ząbkowickim 16,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ząbkowickim w 2025 roku: 11,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 042 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,1
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Przemysłowa 4, Ziębice
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2026, 60,7 m²
290 000 złCena za metr kwadratowy: 4 778 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,7 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2025, 69,78 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 006 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,78 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2024, 69,78 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 006 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,78 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lutego 2020, 69,78 m²
45 000 złCena za metr kwadratowy: 645 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,78 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 stycznia 2020, 49,84 m²
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 408 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,84 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu, 19 grudnia 2016, 34,56 m²
58 000 złCena za metr kwadratowy: 1 678 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,56 m²
- 1 izba
- piętro 1
Sprzedaż lokalu, 22 listopada 2016, 34,56 m²
57 700 złCena za metr kwadratowy: 1 670 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,56 m²
- 1 izba
- piętro 1
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2014, 50,84 m²
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 770 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,84 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2014, 49,84 m²
51 000 złCena za metr kwadratowy: 1 023 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,84 m²
- 2 izby
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2011, 95,03 m²
87 000 złCena za metr kwadratowy: 916 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 95,03 m²
- 4 izby
- parter
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych