Adres · Ceny transakcyjne
Stawowa 2E-2F, Ziębice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0224
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 2 lutego 2023 – 2 lutego 2024 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Stawowa 2E-2F, Ziębice ma w Rejestrze cen nieruchomości 19 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 28,7 m² do 63,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 22 listopada 2019, a ostatnia z 2 lutego 2024.
Mieszkania: 23 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 340 zł/m², a mediana powierzchni 52,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat ząbkowicki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 170 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 340 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 742 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 042 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat ząbkowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 23
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ząbkowickim w 2025 roku: 8 042 zł miesięcznie. To 85,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 170 000 zł — z 19 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 19 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ząbkowickim 16,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ząbkowickim w 2025 roku: 11,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,9% do 11,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 042 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,1
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 lutego 2024 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/6 | 185 000 zł | 3 531 zł/m² ? | 52,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 29 czerwca 2023 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2 | 259 000 zł | 4 124 zł/m² ? | 62,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 20 marca 2023 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 1 | 249 000 zł | 3 914 zł/m² ? | 63,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 7 marca 2022 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/10 | 250 000 zł | 3 911 zł/m² ? | 63,9 m² ? | brak danych | 4 | brak danych |
| 1 grudnia 2021 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/11 | 238 000 zł | 3 766 zł/m² ? | 63,2 m² ? | brak danych | 4 | 4 |
| 1 czerwca 2021 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/9 | 180 000 zł | 3 450 zł/m² ? | 52,2 m² ? | brak danych | 3 | 3 |
| 7 maja 2021 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/7 | 182 000 zł | 3 419 zł/m² ? | 53,2 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
| 25 marca 2021 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/3 | 142 500 zł | 2 703 zł/m² ? | 52,7 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 25 marca 2021 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/3 | 142 500 zł | 2 694 zł/m² ? | 52,9 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 26 lutego 2021 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/4 | 180 000 zł | 3 393 zł/m² ? | 53,1 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
| 28 września 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/8 | 78 480 zł | 2 713 zł/m² ? | 28,9 m² ? | brak danych | 2 | 1 |
| 28 września 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/6 | 142 763 zł | 2 725 zł/m² ? | 52,4 m² ? | brak danych | 3 | 2 |
| 28 września 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/2 | 78 834 zł | 2 725 zł/m² ? | 28,9 m² ? | brak danych | 2 | 1 |
| 23 września 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/8 | 96 000 zł | 3 298 zł/m² ? | 29,1 m² ? | brak danych | 2 | 3 |
| 3 września 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/1 | 178 000 zł | 3 343 zł/m² ? | 53,3 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 23 czerwca 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/5 | 94 000 zł | 3 222 zł/m² ? | 29,2 m² ? | brak danych | 2 | 2 |
| 3 marca 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/6 | 160 500 zł | 3 035 zł/m² ? | 52,9 m² ? | brak danych | 3 | 2 |
| 28 lutego 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/2 | 91 000 zł | 3 153 zł/m² ? | 28,9 m² ? | brak danych | 2 | 1 |
| 28 lutego 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/1 | 170 000 zł | 3 239 zł/m² ? | 52,5 m² ? | brak danych | 3 | 1 |
| 19 lutego 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/5 | 96 000 zł | 3 340 zł/m² ? | 28,7 m² ? | brak danych | 1 | brak danych |
| 4 lutego 2020 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/4 | 182 000 zł | 3 490 zł/m² ? | 52,2 m² ? | brak danych | 3 | 2 |
| 19 grudnia 2019 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2F/9 | 170 000 zł | 3 182 zł/m² ? | 53,4 m² ? | brak danych | 3 | 3 |
| 22 listopada 2019 | Stawowa 2E-2F, Ziębice Lokal 2E/7 | 182 000 zł | 3 420 zł/m² ? | 53,2 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych