Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Ratuszowa, Ruszów
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0225
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 28 lipca 2025 – 28 lipca 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Ratuszowa, Ruszów: w statystykach ujęto 5 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 642 zł/m², a mediana powierzchni 68,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat zgorzelecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 180 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 642 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 68,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 089 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 573 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat zgorzelecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 5
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zgorzeleckim w 2025 roku: 8 573 zł miesięcznie. To 91,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 180 000 zł — z 5 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 5 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zgorzeleckim 37,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zgorzeleckim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 573 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
91,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,5%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
37,7
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2026, 73,42 m²
RATUSZOWA 9, RUSZÓW
197 000 złCena za metr kwadratowy: 2 683 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,42 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2026, 68,14 m²
RATUSZOWA 10, RUSZÓW
180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 642 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,14 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 sierpnia 2024, 68,14 m²
RATUSZOWA 8, RUSZÓW
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 174 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,14 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 sierpnia 2022, 68,14 m²
RATUSZOWA 13, RUSZÓW
242 000 złCena za metr kwadratowy: 3 552 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,14 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 maja 2017, 68 m²
RATUSZOWA 6, RUSZÓW
45 000 złCena za metr kwadratowy: 662 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68 m²
- 4 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych