Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Węgliniec

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0225063

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 31 lipca 2024 – 31 lipca 2026 · 0 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 30 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Węgliniec to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 417 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 35 61 zł/m² 49 000 zł 1 078,0 m²
Działki rolne Niska próba 5 70 zł/m² 70 190 zł 1 073,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 2 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 5 4 101 zł/m² 139 000 zł Niska próba
3 izby 18 2 965 zł/m² 136 500 zł Niska próba
4 izby 15 2 892 zł/m² 197 000 zł Niska próba
5 izb 2 brak danych brak danych za mała próba
6 izb 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 5 1 434 zł/m² Niska próba
Rynek wtórny 38 3 145 zł/m² Wiarygodna

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 15 2 642 zł/m² −23,7% Niska próba
2025 17 3 462 zł/m² +29,1% Niska próba
2024 37 2 681 zł/m² +27,2% Wiarygodna
2023 24 2 107 zł/m² −5,8% Niska próba
2022 25 2 237 zł/m² +32,8% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Węgliniec; część danych: powiat zgorzelecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    70 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 423 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    50,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 089 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 573 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat zgorzelecki
    Liczba mieszkań w próbie
    88

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −11,1%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −23 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zgorzeleckim w 2025 roku: 8 573 zł miesięcznie. To 91,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 87 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Węgliniec mieszkało 7 589 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,1%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zgorzeleckim 37,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zgorzeleckim w 2025 roku: 5,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,0% do 5,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 036 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 161,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,9 do 0,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 573 złmiesięcznie

    +136,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 036 złrocznie

    +161,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    91,5%

    +4,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,5%

    −3,5

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,7%

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    7 589osób

    −11,1%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 757osób

    −11,1%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 832osoby

    −11,2%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    903osoby

    −25,3%11,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 145osób

    −31,4%15,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 636osób

    −13,0%21,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 114osób

    −15,8%27,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 791osób

    +41,0%23,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −23 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −3,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,9

    +0,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    57

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    80

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    37,7

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,8

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 754

    −10,9%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 444

    −12,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2026, 39,15 m²

      WOJSKA POLSKIEGO 9, WĘGLINIEC

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 598 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,15 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2026, 73,42 m²

      RATUSZOWA 9, RUSZÓW

      197 000 złCena za metr kwadratowy: 2 683 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,42 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lipca 2026, 87 m²

      WOJSKA POLSKIEGO 20, WĘGLINIEC

      270 000 złCena za metr kwadratowy: 3 103 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 87 m²
      • 4 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2026, 71,1 m²

      PARTYZANTÓW 2, WĘGLINIEC

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 3 938 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,1 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2026, 40,5 m²

      SIKORSKIEGO 28, WĘGLINIEC

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 444 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2026, 75,5 m²

      DASZYŃSKIEGO 4, WĘGLINIEC

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 2 517 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 kwietnia 2026, 42,7 m²

      3 MAJA 13, CZERWONA WODA

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 3 864 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2026, 133,6 m²

      PIŁSUDSKIEGO 2, WĘGLINIEC

      156 550 złCena za metr kwadratowy: 1 172 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 133,6 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2026, 58,6 m²

      PIŁSUDSKIEGO 4, WĘGLINIEC

      84 040 złCena za metr kwadratowy: 1 434 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,6 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2026, 31,2 m²

      SIKORSKIEGO 28, WĘGLINIEC

      139 000 złCena za metr kwadratowy: 4 455 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,2 m²
      • 2 izby
      • piętro 3

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Węgliniec?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Węgliniec wynosi brak danych/m² na podstawie 0 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Węgliniec?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Węgliniec?

    Mediana ceny wynosi 1 434 zł/m² na rynku pierwotnym i 3 145 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.

    Czy ceny mieszkań w gminie Węgliniec rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Węgliniec rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 30 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 30 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych