Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Stara, Łasin
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0406
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 16 stycznia 2025 – 16 stycznia 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Stara, Łasin: w statystykach ujęto 19 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 067 zł/m², a mediana powierzchni 59,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat grudziądzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 175 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 067 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 59,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 412 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 757 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat grudziądzki
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie grudziądzkim w 2025 roku: 7 757 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 175 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie grudziądzkim 7,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 386 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie grudziądzkim w 2025 roku: 11,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,5% do 11,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 757 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,1%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,7
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Stara 1, Łasin
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2026, 36,19 m²
62 100 złCena za metr kwadratowy: 1 716 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,19 m²
- 3 izby
- piętro 4
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2026, 36,19 m²
190 000 złCena za metr kwadratowy: 5 250 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,19 m²
- 5 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 grudnia 2025, 48,27 m²
81 500 złCena za metr kwadratowy: 1 688 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,27 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 listopada 2025, 36,19 m²
111 000 złCena za metr kwadratowy: 3 067 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,19 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2024, 71,95 m²
309 000 złCena za metr kwadratowy: 4 295 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,95 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lipca 2022, 36,19 m²
24 480 złCena za metr kwadratowy: 676 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,19 m²
- 3 izby
- piętro 3
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2022, 71,95 m²
316 000 złCena za metr kwadratowy: 4 392 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,95 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 czerwca 2020, 36,19 m²
23 560 złCena za metr kwadratowy: 651 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,19 m²
- 5 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2020, 48,26 m²
31 440 złCena za metr kwadratowy: 651 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,26 m²
- 7 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2020, 48,32 m²
31 480 złCena za metr kwadratowy: 651 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,32 m²
- 6 izb
- piętro 2
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2020, 60,41 m²
40 040 złCena za metr kwadratowy: 663 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,41 m²
- 7 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2019, 59,94 m²
175 000 złCena za metr kwadratowy: 2 920 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,94 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2018, 36,19 m²
47 835 złCena za metr kwadratowy: 1 322 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,19 m²
- 5 izb
- piętro 2
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 kwietnia 2017, 48,32 m²
83 400 złCena za metr kwadratowy: 1 726 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,32 m²
- 6 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2016, 60,41 m²
29 214 złCena za metr kwadratowy: 484 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,41 m²
- 7 izb
- piętro 4
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 października 2014, 71,95 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 085 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,95 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2012, 71,95 m²
85 117 złCena za metr kwadratowy: 1 183 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,95 m²
- 5 izb
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2010, 71,95 m²
40 666 złCena za metr kwadratowy: 565 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,95 m²
- 9 izb
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 maja 2008, 48,32 m²
54 015 złCena za metr kwadratowy: 1 118 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,32 m²
- 6 izb
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych