Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Browarowa 1, Żnin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat żniński

Kod podziału terytorialnego

0419

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 4 listopada 2024 – 4 listopada 2025 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Browarowa 1, Żnin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 20 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,0 m² do 77,4 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 22 kwietnia 2005, a ostatnia z 4 listopada 2025.

Mieszkania: 20 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 040 zł/m², a mediana powierzchni 65,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat żniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    180 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 040 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    65,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 389 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 754 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat żniński
    Liczba mieszkań w próbie
    20

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żnińskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 180 000 zł — z 20 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 20 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żnińskim 33,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żnińskim w 2025 roku: 10,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 10,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 754 złmiesięcznie

    +154,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,7%

    +9,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,4%

    −6,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    33,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Browarowa 1, Żnin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 listopada 2025, 65,55 m²

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 593 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2025, 65,55 m²

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 5 339 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 sierpnia 2024, 77,43 m²

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 4 133 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 77,43 m²
      • 5 izb
      • piętro 4
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2024, 65,67 m²

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 5 787 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,67 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 stycznia 2024, 35,01 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 713 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2023, 47,15 m²

      195 000 złCena za metr kwadratowy: 4 136 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,15 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2022, 35,01 m²

      158 000 złCena za metr kwadratowy: 4 513 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2019, 35,01 m²

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 428 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2019, 65,55 m²

      195 000 złCena za metr kwadratowy: 2 975 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 października 2019, 35,01 m²

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 3 713 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,01 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 marca 2018, 65,55 m²

      196 500 złCena za metr kwadratowy: 2 998 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 marca 2018, 65,67 m²

      207 500 złCena za metr kwadratowy: 3 160 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,67 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2017, 65,55 m²

      166 000 złCena za metr kwadratowy: 2 532 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 listopada 2013, 65,55 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 746 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2012, 65,55 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 746 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 maja 2011, 65,55 m²

      175 000 złCena za metr kwadratowy: 2 670 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 czerwca 2010, 53,53 m²

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 3 082 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,53 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    18. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 czerwca 2010, 65,55 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 746 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2008, 65,55 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 441 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2005, 65,55 m²

      21 354 złCena za metr kwadratowy: 326 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,55 m²
      • 4 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych