Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Słoneczna 36, Żnin

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat żniński

Kod podziału terytorialnego

0419

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 8 czerwca 2019 – 8 czerwca 2020 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Słoneczna 36, Żnin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,3 m² do 83,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 30 grudnia 2005, a ostatnia z 30 września 2021.

Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 603 zł/m², a mediana powierzchni 47,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat żniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    165 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 603 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 389 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 754 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat żniński
    Liczba mieszkań w próbie
    8

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie żnińskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 165 000 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie żnińskim 33,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie żnińskim w 2025 roku: 10,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 10,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 754 złmiesięcznie

    +154,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,7%

    +9,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    10,4%

    −6,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    33,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Słoneczna 36, Żnin

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2021, 47,1 m²

      126 000 złCena za metr kwadratowy: 2 675 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2021, 47,1 m²

      137 000 złCena za metr kwadratowy: 2 909 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 czerwca 2020, 47,1 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 246 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,1 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2020, 47,1 m²

      225 000 złCena za metr kwadratowy: 4 777 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,1 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 czerwca 2017, 83,8 m²

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 2 983 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 83,8 m²
      • 5 izb
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 marca 2014, 47,1 m²

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 760 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,1 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 sierpnia 2010, 83,8 m²

      205 000 złCena za metr kwadratowy: 2 446 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 83,8 m²
      • 5 izb
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2007, 35,3 m²

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 700 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 2 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2007, 47,1 m²

      64 200 złCena za metr kwadratowy: 1 363 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 47,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 maja 2006, 83,8 m²

      125 000 złCena za metr kwadratowy: 1 492 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 83,8 m²
      • 5 izb
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2005, 35,3 m²

      44 500 złCena za metr kwadratowy: 1 261 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,3 m²
      • 2 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych