Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Tomaszowska 10A, Rawa Mazowiecka

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat rawski

Kod podziału terytorialnego

1013

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 16 kwietnia 2024 – 16 kwietnia 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Tomaszowska 10A, Rawa Mazowiecka ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 25,2 m² do 817,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 6 grudnia 2002, a ostatnia z 16 kwietnia 2025.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 213 zł/m², a mediana powierzchni 50,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat rawski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    230 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 213 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    50,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 297 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 865 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat rawski
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie rawskim w 2025 roku: 7 865 zł miesięcznie. To 83,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 230 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie rawskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 914 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie rawskim w 2025 roku: 3,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,7% do 3,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 865 złmiesięcznie

    +138,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    83,9%

    +4,3

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,3%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Tomaszowska 10A, Rawa Mazowiecka

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 kwietnia 2025, 38,47 m²

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 8 578 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,47 m²
      • 2 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2023, 25,19 m²

      161 000 złCena za metr kwadratowy: 6 391 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,19 m²
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 stycznia 2022, 38,47 m²

      215 000 złCena za metr kwadratowy: 5 589 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,47 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2021, 50,53 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 3 562 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,53 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 grudnia 2020, 63,3 m²

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 5 213 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,3 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2019, 50,53 m²

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 4 849 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,53 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2018, 63,3 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 633 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,3 m²
      • 5 izb
      • piętro 3
    8. Sprzedaż działki budowlanej, 23 listopada 2006, 817 m²

      32 000 złCena za metr kwadratowy: 39 zł/m²

      • powierzchnia działki 817 m²
      • numer działki 211
    9. Sprzedaż działki budowlanej, 26 kwietnia 2005, 725 m²

      24 438 złCena za metr kwadratowy: 34 zł/m²

      • powierzchnia działki 725 m²
      • numer działki 209
    10. Sprzedaż działki budowlanej, 3 lipca 2004, 725 m²

      38 000 złCena za metr kwadratowy: 52 zł/m²

      • powierzchnia działki 725 m²
      • numer działki 209
    11. Sprzedaż działki budowlanej, 17 grudnia 2002, 725 m²

      38 350 złCena za metr kwadratowy: 53 zł/m²

      • powierzchnia działki 725 m²
      • numer działki 209
    12. Sprzedaż działki budowlanej, 6 grudnia 2002, 725 m²

      5 680 złCena za metr kwadratowy: 7,83 zł/m²

      • powierzchnia działki 725 m²
      • numer działki 209

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych