Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Sieradzka 3, Warta

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat sieradzki

Kod podziału terytorialnego

1014

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 3 listopada 2024 – 3 listopada 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Sieradzka 3, Warta ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 16 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 25,7 m² do 102,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 15 października 2010, a ostatnia z 3 listopada 2025.

Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 962 zł/m², a mediana powierzchni 33,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat sieradzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    105 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 962 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    33,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 291 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 231 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat sieradzki
    Liczba mieszkań w próbie
    16

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sieradzkim w 2025 roku: 8 231 zł miesięcznie. To 87,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 105 000 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sieradzkim 14,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie sieradzkim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 10,6% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 231 złmiesięcznie

    +149,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,8%

    +8,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,3%

    −4,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,2

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Sieradzka 3, Warta

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 listopada 2025, 30,6 m²

      173 000 złCena za metr kwadratowy: 5 654 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 30,6 m²
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2024, 55,21 m²

      270 000 złCena za metr kwadratowy: 4 890 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,21 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2024, 61,64 m²

      41 000 złCena za metr kwadratowy: 665 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,64 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • poza medianami cen
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2022, 58,66 m²

      120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 046 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,66 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2022, 43,98 m²

      184 900 złCena za metr kwadratowy: 4 204 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,98 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 sierpnia 2021, 29,4 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 3 401 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,4 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 stycznia 2021, 25,72 m²

      110 000 złCena za metr kwadratowy: 4 277 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,72 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2020, 102 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 1 765 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102 m²
      • 5 izb
      • piętro 3
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2020, 34,5 m²

      22 220 złCena za metr kwadratowy: 644 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,5 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
      • poza medianami cen
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lipca 2019, 54,8 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 825 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2019, 29 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 2 414 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29 m²
      • 1 izba
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2018, 33 m²

      62 000 złCena za metr kwadratowy: 1 879 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2015, 25,72 m²

      43 848 złCena za metr kwadratowy: 1 705 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,72 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2015, 29,4 m²

      54 864 złCena za metr kwadratowy: 1 866 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,4 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 kwietnia 2014, 102,7 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 461 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,7 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2010, 33,3 m²

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 502 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 3

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych