Ulica · Ceny transakcyjne
Osiedle Stawy, Dęblin
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
0616
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 865zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
310 000zł
Mediana powierzchni ?
60,1m²
Liczba transakcji ?
9
- 21 lipca 2025 – 21 lipca 2026 · 9 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaOsiedle Stawy, Dęblin: w statystykach ujęto 13 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 017 zł/m², a mediana powierzchni 57,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 4 865 zł/m² | 310 000 zł | 60,1 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat rycki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 310 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 017 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 57,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 800 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 682 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat rycki
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie ryckim w 2025 roku: 7 682 zł miesięcznie. To 82,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 139,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 310 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie ryckim 13,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 921 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie ryckim w 2025 roku: 7,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,5% do 7,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 682 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,5%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,3
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21 lipca 2026 |
Osiedle Stawy 14, Dęblin
Lokal
|
350 000 zł | 4 698 zł/m² ? | 74,5 m² | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 6 maja 2026 |
Osiedle Stawy 15, Dęblin
Lokal
|
310 000 zł | 6 678 zł/m² ? | 46,4 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 22 kwietnia 2026 | 282 000 zł | 3 632 zł/m² ? | 77,7 m² | 1/1 ? | 4 | 5 | |
| 23 marca 2026 | 340 000 zł | 5 659 zł/m² ? | 60,1 m² | 1/1 ? | 4 | 3 | |
| 15 grudnia 2025 |
Osiedle Stawy 16, Dęblin
Lokal
|
200 000 zł | 4 208 zł/m² ? | 47,5 m² | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 15 października 2025 | 255 000 zł | 5 738 zł/m² ? | 44,4 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 12 września 2025 | 290 000 zł | 3 735 zł/m² ? | 77,7 m² | 1/1 ? | 4 | 5 | |
| 11 sierpnia 2025 | 355 000 zł | 6 223 zł/m² ? | 57,1 m² | 1/1 ? | 4 | 1 | |
| 11 sierpnia 2025 | 365 000 zł | 4 865 zł/m² ? | 75,0 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych | |
| 8 lipca 2025 |
Osiedle Stawy 15, Dęblin
Lokal
|
150 000 zł | 3 974 zł/m² ? | 37,8 m² | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 6 maja 2025 | 445 000 zł | 5 737 zł/m² ? | 77,6 m² | 1/1 ? | 4 | 2 | |
| 14 stycznia 2025 |
Osiedle Stawy 16, Dęblin
Lokal
|
250 000 zł | 5 017 zł/m² ? | 49,8 m² | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 18 grudnia 2024 |
Osiedle Stawy 11, Dęblin
Lokal
|
524 664 zł | 9 883 zł/m² ? | 53,1 m² | 1/1 ? | 2 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych