Adres · Ceny transakcyjne
Orkana 21, Chrzanów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1203
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 5 stycznia 2025 – 5 stycznia 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Orkana 21, Chrzanów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 46,0 m² do 71,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 22 października 2013, a ostatnia z 5 stycznia 2026.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 818 zł/m², a mediana powierzchni 60,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat chrzanowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 220 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 818 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 60,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 74 675 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 645 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat chrzanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 8 645 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 220 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 18,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 645 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
92,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,4
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Orkana 21, Chrzanów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2026, 57,62 m²
445 000 złCena za metr kwadratowy: 7 723 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,62 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2025, 60,66 m²
355 000 złCena za metr kwadratowy: 5 852 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,66 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 kwietnia 2024, 71,22 m²
399 000 złCena za metr kwadratowy: 5 602 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,22 m²
- 5 izb
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2024, 46 m²
258 000 złCena za metr kwadratowy: 5 609 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 stycznia 2020, 60,66 m²
235 000 złCena za metr kwadratowy: 3 874 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,66 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 czerwca 2019, 46 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 261 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 kwietnia 2019, 57,62 m²
220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 818 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,62 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 listopada 2018, 60,61 m²
175 000 złCena za metr kwadratowy: 2 887 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,61 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2016, 60,66 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 638 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,66 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2014, 60,66 m²
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 132 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,66 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 października 2013, 57,62 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 777 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,62 m²
- 4 izby
- piętro 5
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych