Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Słoneczne Wzgórze, Mników
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1206
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 2 grudnia 2023 – 2 grudnia 2024 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
1
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 1 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
brak danychzł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
brak danychm²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
brak danych
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Słoneczne Wzgórze, Mników: w statystykach ujęto 17 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 15 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 150 zł/m², a mediana powierzchni 106,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat krakowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
8,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 658 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 150 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 106,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 75 962 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 802 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krakowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 15
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim w 2025 roku: 8 802 zł miesięcznie. To 93,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 658 000 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 8,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 15 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krakowskim 9,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krakowskim w 2025 roku: 4,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,5% do 4,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 802 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
93,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,5
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 grudnia 2024, 106,89 m²
Słoneczne Wzgórze 637, Mników
855 000 złCena za metr kwadratowy: 7 999 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 106,89 m²
- 6 izb
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2023, 107,21 m²
Słoneczne Wzgórze 638, Mników
775 000 złCena za metr kwadratowy: 7 229 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 107,21 m²
- 6 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2023, 106,69 m²
Słoneczne Wzgórze 633, Mników
1 080 000 złCena za metr kwadratowy: 10 123 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 106,69 m²
- 6 izb
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 13 lipca 2023, 174 m²
Słoneczne Wzgórze 422, Mników
1 430 000 złCena za metr kwadratowy: 8 218 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 174 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2023, 107,21 m²
Słoneczne Wzgórze 638, Mników
659 000 złCena za metr kwadratowy: 6 147 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 107,21 m²
- 6 izb
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 stycznia 2023, 107,04 m²
Słoneczne Wzgórze 639, Mników
750 000 złCena za metr kwadratowy: 7 007 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 107,04 m²
- 5 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 stycznia 2023, 107,34 m²
Słoneczne Wzgórze 640, Mników
750 000 złCena za metr kwadratowy: 6 987 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 107,34 m²
- 6 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2022, 96,5 m²
Słoneczne Wzgórze 629, Mników
525 000 złCena za metr kwadratowy: 5 440 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 96,5 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 listopada 2022, 97,2 m²
Słoneczne Wzgórze 630, Mników
515 000 złCena za metr kwadratowy: 5 298 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 97,2 m²
- 5 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 października 2022, 106,69 m²
Słoneczne Wzgórze 633, Mników
900 000 złCena za metr kwadratowy: 8 436 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 106,69 m²
- 6 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2022, 106,59 m²
Słoneczne Wzgórze 635, Mników
585 000 złCena za metr kwadratowy: 5 488 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 106,59 m²
- 6 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2022, 108,43 m²
Słoneczne Wzgórze 631, Mników
585 000 złCena za metr kwadratowy: 5 395 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 108,43 m²
- 6 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2022, 108,87 m²
Słoneczne Wzgórze 634, Mników
597 000 złCena za metr kwadratowy: 5 484 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 108,87 m²
- 6 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2022, 106,66 m²
Słoneczne Wzgórze 636, Mników
656 000 złCena za metr kwadratowy: 6 150 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 106,66 m²
- 4 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2022, 106,69 m²
Słoneczne Wzgórze 633, Mników
658 000 złCena za metr kwadratowy: 6 167 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 106,69 m²
- 6 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 września 2022, 103,53 m²
Słoneczne Wzgórze 632, Mników
579 610 złCena za metr kwadratowy: 5 598 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 103,53 m²
- 6 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż budynku, 13 lipca 2020
Słoneczne Wzgórze 423, Mników
925 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- rynek pierwotny
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 13 lipca 2020
Słoneczne Wzgórze 423, Mników
925 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- rynek pierwotny
- jeden z 2 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych