Adres · Ceny transakcyjne
Ratajów 130, Ratajów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1206
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 7 sierpnia 2019 – 7 sierpnia 2020 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Ratajów 130, Ratajów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 25,1 m² do 52,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 12 lutego 2008, a ostatnia z 7 sierpnia 2020.
Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat krakowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim w 2025 roku: 8 802 zł miesięcznie. To 93,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krakowskim 9,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krakowskim w 2025 roku: 4,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,5% do 4,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 802 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
93,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,5
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Ratajów 130, Ratajów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 sierpnia 2020, 50,7 m²
177 500 złCena za metr kwadratowy: 3 501 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,7 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 stycznia 2020, 52,17 m²
136 350 złCena za metr kwadratowy: 2 614 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,17 m²
- 3 izby
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2014, 43,44 m²
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 762 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,44 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2011, 48,29 m²
58 680 złCena za metr kwadratowy: 1 215 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,29 m²
- 2 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 grudnia 2010, 25,06 m²
40 400 złCena za metr kwadratowy: 1 612 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,06 m²
- 1 izba
- piętro 2
Sprzedaż lokalu, 27 kwietnia 2009, 66,61 m²
151 520 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 66,61 m²
- parter
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 27 kwietnia 2009
151 520 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- parter
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2008, 43,44 m²
64 301 złCena za metr kwadratowy: 1 480 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,44 m²
- 2 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2008, 66,61 m²
98 597 złCena za metr kwadratowy: 1 480 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,61 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2008, 67,3 m²
74 920 złCena za metr kwadratowy: 1 113 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,3 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2008, 50,7 m²
56 950 złCena za metr kwadratowy: 1 123 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,7 m²
- 2 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych