Adres · Ceny transakcyjne
29 Listopada 5e, Skawina
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1206
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 1 grudnia 2019 – 1 grudnia 2020 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres 29 Listopada 5e, Skawina ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 24,2 m² do 69,5 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 25 maja 2018, a ostatnia z 9 marca 2026.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 071 zł/m², a mediana powierzchni 46,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat krakowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 293 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 071 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 75 962 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 802 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krakowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim w 2025 roku: 8 802 zł miesięcznie. To 93,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 293 000 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krakowskim 9,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krakowskim w 2025 roku: 4,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,5% do 4,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 802 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
93,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,5
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
29 Listopada 5e, Skawina
Sprzedaż lokalu handlowo-usługowego, 9 marca 2026, 37,73 m²
255 243 złCena za metr kwadratowy: 6 765 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 37,73 m²
- udział 1/2
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu handlowo-usługowego, 24 września 2025, 25,39 m²
171 831 złCena za metr kwadratowy: 6 768 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 25,39 m²
- udział 1/2
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu biurowego, 2 czerwca 2025, 21,39 m²
144 703 złCena za metr kwadratowy: 6 765 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 21,39 m²
- udział 1/2
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu handlowo-usługowego, 16 sierpnia 2022, 21,39 m²
155 227 złCena za metr kwadratowy: 7 257 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 21,39 m²
- udział 1/2
- piętro 2
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu handlowo-usługowego, 16 sierpnia 2022, 37,73 m²
273 807 złCena za metr kwadratowy: 7 257 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 37,73 m²
- udział 1/2
- piętro 2
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu handlowo-usługowego, 16 sierpnia 2022, 25,39 m²
184 219 złCena za metr kwadratowy: 7 256 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 25,39 m²
- udział 1/2
- piętro 2
- rynek pierwotny
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 grudnia 2020, 44,93 m²
399 000 złCena za metr kwadratowy: 8 880 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,93 m²
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 listopada 2020, 68,57 m²
349 000 złCena za metr kwadratowy: 5 090 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,57 m²
- 3 izby
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2020, 67,39 m²
370 000 złCena za metr kwadratowy: 5 490 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,39 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu, 2 czerwca 2020, 31,11 m²
172 200 złCena za metr kwadratowy: 5 535 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,11 m²
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 września 2019, 46,9 m²
237 000 złCena za metr kwadratowy: 5 053 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,9 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 sierpnia 2019, 69,47 m²
350 000 złCena za metr kwadratowy: 5 038 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,47 m²
- 1 izba
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2018, 44,93 m²
200 000 złCena za metr kwadratowy: 4 451 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,93 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2018, 24,2 m²
135 000 złCena za metr kwadratowy: 5 579 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 24,2 m²
- 1 izba
- piętro 3
- rynek pierwotny
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych