Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Wesoła 2, Skawina

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat krakowski

Kod podziału terytorialnego

1206

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 27 listopada 2022 – 27 listopada 2023 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Wesoła 2, Skawina ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 36,9 m² do 68,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 20 kwietnia 2004, a ostatnia z 27 listopada 2023.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 861 zł/m², a mediana powierzchni 45,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat krakowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    247 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 861 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    75 962 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 802 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat krakowski
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim w 2025 roku: 8 802 zł miesięcznie. To 93,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 247 500 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krakowskim 9,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krakowskim w 2025 roku: 4,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,5% do 4,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 802 złmiesięcznie

    +109,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    93,9%

    −7,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,4%

    −2,1

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    9,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Wesoła 2, Skawina

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2023, 53,86 m²

      430 000 złCena za metr kwadratowy: 7 984 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,86 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 sierpnia 2023, 53,56 m²

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 5 601 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,56 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2018, 37,54 m²

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 4 529 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,54 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 sierpnia 2017, 52,8 m²

      28 512 złCena za metr kwadratowy: 540 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2014, 68 m²

      37 740 złCena za metr kwadratowy: 555 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2010, 68 m²

      300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 412 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2009, 37,42 m²

      126 746 złCena za metr kwadratowy: 3 387 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,42 m²
      • 1 izba
      • piętro 3
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2009, 51,7 m²

      161 202 złCena za metr kwadratowy: 3 118 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,7 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2009, 36,87 m²

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 627 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,87 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 czerwca 2007, 37,54 m²

      195 000 złCena za metr kwadratowy: 5 194 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,54 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    11. Sprzedaż lokalu, 27 grudnia 2004, 52,8 m²

      79 918 złCena za metr kwadratowy: 1 514 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu, 20 kwietnia 2004, 68 m²

      97 870 złCena za metr kwadratowy: 1 439 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych