Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Osiedle Piastowskie 2, Dobczyce

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat myślenicki

Kod podziału terytorialnego

1209

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 31 maja 2022 – 31 maja 2023 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Osiedle Piastowskie 2, Dobczyce ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 53,7 m² do 75,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 6 grudnia 2010, a ostatnia z 31 maja 2023.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 218 zł/m², a mediana powierzchni 67,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat myślenicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    232 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 218 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    67,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    69 643 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 029 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat myślenicki
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myślenickim w 2025 roku: 8 029 zł miesięcznie. To 85,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 159,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 232 500 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie myślenickim 12,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie myślenickim w 2025 roku: 3,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,5% do 3,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 029 złmiesięcznie

    +159,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    85,7%

    +11,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,8%

    −3,7

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    12,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Osiedle Piastowskie 2, Dobczyce

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 maja 2023, 63,5 m²

      415 000 złCena za metr kwadratowy: 6 535 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2022, 71,5 m²

      385 000 złCena za metr kwadratowy: 5 385 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 marca 2021, 71,5 m²

      235 000 złCena za metr kwadratowy: 3 287 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 grudnia 2019, 75 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 067 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lipca 2019, 62,9 m²

      285 000 złCena za metr kwadratowy: 4 531 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2019, 71,5 m²

      249 000 złCena za metr kwadratowy: 3 483 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2016, 63,5 m²

      193 000 złCena za metr kwadratowy: 3 039 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2014, 71,5 m²

      215 000 złCena za metr kwadratowy: 3 007 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2011, 63,5 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 3 150 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 grudnia 2010, 53,7 m²

      169 000 złCena za metr kwadratowy: 3 147 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych