Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Droga do Daniela 1D, Zakopane

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat tatrzański

Kod podziału terytorialnego

1217

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 27 maja 2023 – 27 maja 2024 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Droga do Daniela 1D, Zakopane ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 19,0 m² do 68,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 31 maja 2010, a ostatnia z 27 maja 2024.

Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 11 092 zł/m², a mediana powierzchni 45,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat tatrzański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    7,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    513 475 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    11 092 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 648 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 152 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tatrzański
    Liczba mieszkań w próbie
    12

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 8 152 zł miesięcznie. To 87,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 513 475 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tatrzańskim 30,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 9,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,9% do 9,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 152 złmiesięcznie

    +131,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,0%

    +2,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,0%

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    30,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Droga do Daniela 1D, Zakopane

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2024, 58,75 m²

      1 430 000 złCena za metr kwadratowy: 24 340 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 58,75 m²
      • 2 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 listopada 2021, 57,31 m²

      950 000 złCena za metr kwadratowy: 16 577 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,31 m²
      • 2 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 października 2012, 67,96 m²

      530 000 złCena za metr kwadratowy: 7 799 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 67,96 m²
      • 2 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2010, 45 m²

      407 131 złCena za metr kwadratowy: 9 047 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lipca 2010, 39 m²

      488 900 złCena za metr kwadratowy: 12 536 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2010, 19 m²

      234 250 złCena za metr kwadratowy: 12 329 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19 m²
      • 1 izba
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu, 8 czerwca 2010, 35 m²

      278 000 złCena za metr kwadratowy: 7 943 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 czerwca 2010, 59 m²

      514 950 złCena za metr kwadratowy: 8 728 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 czerwca 2010, 26 m²

      230 116 złCena za metr kwadratowy: 8 851 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 26 m²
      • 1 izba
      • piętro 4
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 czerwca 2010, 39 m²

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 9 744 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 czerwca 2010, 44 m²

      520 900 złCena za metr kwadratowy: 11 839 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 maja 2010, 57 m²

      630 000 złCena za metr kwadratowy: 11 053 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 maja 2010, 46 m²

      512 000 złCena za metr kwadratowy: 11 130 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 46 m²
      • 2 izby
      • piętro 1

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych