Adres · Ceny transakcyjne
1-go Maja 19, Andrychów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1218
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 15 czerwca 2025 – 15 czerwca 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres 1-go Maja 19, Andrychów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 16 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 36,5 m² do 53,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 18 maja 2006, a ostatnia z 15 czerwca 2026.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 329 zł/m², a mediana powierzchni 49,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat wadowicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 170 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 329 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 631 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 661 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wadowicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wadowickim w 2025 roku: 7 661 zł miesięcznie. To 81,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 170 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wadowickim 43,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 11 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wadowickim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,7% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 661 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
81,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
43,4
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
1-go Maja 19, Andrychów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2026, 50,8 m²
361 000 złCena za metr kwadratowy: 7 106 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,8 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2021, 53 m²
340 000 złCena za metr kwadratowy: 6 415 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2021, 36,5 m²
208 000 złCena za metr kwadratowy: 5 699 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,5 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2020, 53 m²
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 208 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2018, 36,5 m²
121 500 złCena za metr kwadratowy: 3 329 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,5 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2016, 49,9 m²
165 000 złCena za metr kwadratowy: 3 307 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,9 m²
- 3 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 czerwca 2014, 49,4 m²
122 800 złCena za metr kwadratowy: 2 486 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,4 m²
- 3 izby
- piętro 3
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2012, 34,7 m²
88 000 złCena za metr kwadratowy: 2 536 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,7 m²
- 2 izby
- piętro 3
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 marca 2012, 49,4 m²
125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 530 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,4 m²
- 3 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 sierpnia 2010, 49,9 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 49,9 m²
- 3 izby
- parter
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 października 2008, 35,3 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 35,3 m²
- 2 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2008, 40,9 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 40,9 m²
- 3 izby
- piętro 3
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lutego 2008, 36,5 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 36,5 m²
- 2 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2007, 52,7 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 52,7 m²
- 3 izby
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2006, 50,8 m²
45 900 złCena za metr kwadratowy: 904 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,8 m²
- 3 izby
- parter
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 maja 2006, 49,4 m²
48 400 złCena za metr kwadratowy: 980 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,4 m²
- 3 izby
- parter
- poza statystykami
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych