Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

1-go Maja 3, Andrychów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat wadowicki

Kod podziału terytorialnego

1218

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 30 października 2023 – 30 października 2024 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres 1-go Maja 3, Andrychów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 13 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,0 m² do 50,6 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 30 maja 2006, a ostatnia z 30 października 2024.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 973 zł/m², a mediana powierzchni 36,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat wadowicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    145 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 973 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    36,8 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    66 631 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 661 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wadowicki
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wadowickim w 2025 roku: 7 661 zł miesięcznie. To 81,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 145 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wadowickim 43,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 11 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wadowickim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,7% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 661 złmiesięcznie

    +145,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    81,8%

    +6,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,3%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    43,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    1-go Maja 3, Andrychów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2024, 36,8 m²

      236 000 złCena za metr kwadratowy: 6 413 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 października 2023, 36,8 m²

      225 000 złCena za metr kwadratowy: 6 114 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2023, 38,8 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 866 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,8 m²
      • 2 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2022, 35 m²

      185 000 złCena za metr kwadratowy: 5 286 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 sierpnia 2021, 36,8 m²

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 4 484 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 lipca 2020, 35 m²

      144 000 złCena za metr kwadratowy: 4 114 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35 m²
      • 2 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2020, 36,5 m²

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 3 973 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,5 m²
      • 2 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2014, 36,8 m²

      89 800 złCena za metr kwadratowy: 2 440 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2014, 36,1 m²

      90 000 złCena za metr kwadratowy: 2 493 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,1 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2013, 49,6 m²

      125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 520 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,6 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2012, 35 m²

      86 000 złCena za metr kwadratowy: 2 457 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 września 2011, 50,6 m²

      123 000 złCena za metr kwadratowy: 2 431 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,6 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 maja 2006, 36,8 m²

      36 100 złCena za metr kwadratowy: 981 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 36,8 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych