Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Włókniarzy 3, Andrychów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat wadowicki

Kod podziału terytorialnego

1218

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 26 czerwca 2025 – 26 czerwca 2026 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Włókniarzy 3, Andrychów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 17 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 32,9 m² do 55,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 10 czerwca 2006, a ostatnia z 26 czerwca 2026.

Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 190 zł/m², a mediana powierzchni 39,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat wadowicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    195 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 190 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    39,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    66 631 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 661 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat wadowicki
    Liczba mieszkań w próbie
    16

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wadowickim w 2025 roku: 7 661 zł miesięcznie. To 81,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 145,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 195 000 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wadowickim 43,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 11 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie wadowickim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,7% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 661 złmiesięcznie

    +145,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    81,8%

    +6,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,3%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    43,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Włókniarzy 3, Andrychów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2026, 39,2 m²

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 6 378 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2025, 32,9 m²

      287 500 złCena za metr kwadratowy: 8 739 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2024, 38,9 m²

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 6 427 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,9 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 maja 2024, 32,9 m²

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 7 599 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 kwietnia 2024, 33 m²

      132 667 złCena za metr kwadratowy: 4 020 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lutego 2024, 32,9 m²

      246 000 złCena za metr kwadratowy: 7 477 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 grudnia 2023, 39 m²

      289 000 złCena za metr kwadratowy: 7 410 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lutego 2021, 39 m²

      228 000 złCena za metr kwadratowy: 5 846 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 3 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2019, 39 m²

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 4 359 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2018, 55,9 m²

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 936 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,9 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lipca 2017, 39 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 462 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2017, 32,9 m²

      90 000 złCena za metr kwadratowy: 2 736 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2016, 38,9 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 470 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 38,9 m²
      • 3 izby
      • parter
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2015, 39,5 m²

      120 500 złCena za metr kwadratowy: 3 051 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,5 m²
      • 3 izby
      • parter
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2015, 32,9 m²

      113 000 złCena za metr kwadratowy: 3 435 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,9 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2009, 39 m²

      brak danych

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2006, 39 m²

      18 500 złCena za metr kwadratowy: 474 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 3 izby
      • piętro 3

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych