Adres · Ceny transakcyjne
Anielin 1, Pruszków
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1421
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
12 865zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
1 015 000zł
Mediana powierzchni ?
80,1m²
Liczba transakcji ?
5
- 17 lipca 2025 – 17 lipca 2026 · 5 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Anielin 1, Pruszków ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 45,7 m² do 92,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 12 listopada 2019, a ostatnia z 17 lipca 2026.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 12 024 zł/m², a mediana powierzchni 74,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 12 865 zł/m² | 1 015 000 zł | 80,1 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat pruszkowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
7,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 684 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 12 024 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 74,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 87 544 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 218 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pruszkowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 10 218 zł miesięcznie. To 109,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 101,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 684 000 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pruszkowskim 18,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 2,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,2% do 2,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 218 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
109,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
2,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,1
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Anielin 1, Pruszków
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2026, 85,61 m²
1 100 000 złCena za metr kwadratowy: 12 849 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 85,61 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2026, 84,78 m²
1 255 000 złCena za metr kwadratowy: 14 803 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 84,78 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2026, 80,12 m²
1 015 000 złCena za metr kwadratowy: 12 669 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 80,12 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 72,68 m²
935 000 złCena za metr kwadratowy: 12 865 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,68 m²
- 3 izby
- piętro 6
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 listopada 2025, 45,68 m²
625 000 złCena za metr kwadratowy: 13 682 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,68 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 marca 2025, 52,73 m²
675 000 złCena za metr kwadratowy: 12 801 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,73 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 grudnia 2024, 52,73 m²
700 000 złCena za metr kwadratowy: 13 275 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,73 m²
- 2 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2024, 52,73 m²
600 000 złCena za metr kwadratowy: 11 379 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,73 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 września 2022, 76,46 m²
700 000 złCena za metr kwadratowy: 9 155 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,46 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2021, 52,73 m²
433 500 złCena za metr kwadratowy: 8 221 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,73 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2021, 80,7 m²
693 000 złCena za metr kwadratowy: 8 587 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 80,7 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 października 2020, 47,52 m²
435 000 złCena za metr kwadratowy: 9 154 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,52 m²
- 2 izby
- piętro 6
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 października 2020, 92,88 m²
625 000 złCena za metr kwadratowy: 6 729 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 92,88 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 listopada 2019, 79,99 m²
580 000 złCena za metr kwadratowy: 7 251 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,99 m²
- 3 izby
- piętro 5
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych