Adres · Ceny transakcyjne
Powstańców 75, BABORÓW
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1602
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 1 grudnia 2024 – 1 grudnia 2025 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Powstańców 75, BABORÓW ma w Rejestrze cen nieruchomości 17 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 20,7 m² do 86,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 22 marca 2012, a ostatnia z 1 grudnia 2025.
Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 131 zł/m², a mediana powierzchni 52,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat głubczycki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 32 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 131 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 76 477 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 865 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat głubczycki
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie głubczyckim w 2025 roku: 8 865 zł miesięcznie. To 94,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 164,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 32 500 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie głubczyckim 27,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie głubczyckim w 2025 roku: 11,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,1% do 11,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 865 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
94,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,8%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
27,8
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 grudnia 2025 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 4 | 220 000 zł | 4 212 zł/m² ? | 52,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 28 sierpnia 2025 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 3 | 230 000 zł | 4 413 zł/m² ? | 52,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 8 lutego 2022 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 6 | 220 000 zł | 4 116 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 4 lipca 2019 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 7 | 185 000 zł | 2 152 zł/m² ? | 86,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 24 września 2018 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 2 | 30 000 zł | 1 449 zł/m² ? | 20,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 23 sierpnia 2016 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 4 | 105 000 zł | 2 010 zł/m² ? | 52,2 m² ? | brak danych | 2 | 2 |
| 28 sierpnia 2014 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 8 | 36 000 zł | 813 zł/m² ? | 44,3 m² ? | brak danych | 2 | brak danych |
| 28 sierpnia 2014 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 7 | 22 000 zł | 528 zł/m² ? | 41,7 m² ? | brak danych | 2 | 4 |
| 23 sierpnia 2012 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 2 | 35 000 zł | 1 691 zł/m² ? | 20,7 m² ? | brak danych | 2 | 1 |
| 9 sierpnia 2012 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 6 | 18 180 zł | 340 zł/m² ? | 53,5 m² ? | brak danych | 2 | 3 |
| 26 lipca 2012 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 5 | 18 180 zł | 344 zł/m² ? | 52,8 m² ? | brak danych | 2 | 3 |
| 26 lipca 2012 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 3 | 20 200 zł | 388 zł/m² ? | 52,1 m² ? | brak danych | 2 | 2 |
| 26 lipca 2012 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 4 | 20 200 zł | 387 zł/m² ? | 52,2 m² ? | brak danych | 2 | 2 |
| 22 marca 2012 | Powstańców 75, BABORÓW Lokal 2 | 12 600 zł | 609 zł/m² ? | 20,7 m² ? | brak danych | 2 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych