Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica 1 Maja, Łambinowice
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1607
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 15 stycznia 2025 – 15 stycznia 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica 1 Maja, Łambinowice: w statystykach ujęto 10 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 673 zł/m², a mediana powierzchni 51,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,3rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 95 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 673 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 9
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 95 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2026, 25 m²
1 Maja 7, Łambinowice
92 000 złCena za metr kwadratowy: 3 680 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2021, 116,55 m²
1 Maja 11, Łambinowice
195 000 złCena za metr kwadratowy: 1 673 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,55 m²
- 7 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2020, 99,1 m²
1 Maja 1, Łambinowice
95 000 złCena za metr kwadratowy: 959 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 99,1 m²
- 4 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 marca 2020, 25 m²
1 Maja 7, Łambinowice
15 000 złCena za metr kwadratowy: 600 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2020, 46,7 m²
1 Maja 4, Łambinowice
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 499 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,7 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2018, 87,3 m²
1 Maja 1, Łambinowice
150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 718 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 87,3 m²
- 3 izby
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 listopada 2018, 25 m²
1 Maja 9, Łambinowice
37 000 złCena za metr kwadratowy: 1 480 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu, 11 października 2018, 79,32 m²
1 Maja 4, Łambinowice
164 200 złCena za metr kwadratowy: 2 070 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79,32 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lutego 2018, 83,3 m²
1 Maja 6H, Łambinowice
260 000 złCena za metr kwadratowy: 3 121 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 83,3 m²
- 6 izb
- parter
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2010, 51 m²
1 Maja 6C, Łambinowice
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 961 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51 m²
- 3 izby
- piętro 1
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych