Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie nyskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 075zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
285 215zł
Mediana powierzchni ?
49,0m²
Liczba transakcji ?
372
- 24 czerwca 2025 – 24 czerwca 2026 · 372 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat nyski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 7 842 transakcje.
Mieszkania: 372 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 075 zł/m², a mediana powierzchni 49,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 372 | 6 075 zł/m² | 285 215 zł | 49,0 m² |
| Garaże Niska próba | 23 | 1 613 zł/m² | 30 000 zł | 18,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 5 | 8 541 zł/m² | 367 770 zł | 43,1 m² |
| Biurowe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 32 | 15 990 zł/m² | 346 184 zł | 34,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 261 | 118 zł/m² | 100 000 zł | 778,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 477 | 8 zł/m² | 79 200 zł | 5 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 23 | 25 zł/m² | 43 481 zł | 2 100,0 m² |
| Budynki Niska próba | 334 | 4 871 zł/m² | 400 000 zł | 77,8 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Nysa | 469 | 7 068 zł/m² |
| Paczków | 81 | 2 633 zł/m² |
| Otmuchów | 39 | 2 653 zł/m² |
| Korfantów | 24 | 2 430 zł/m² |
| Głuchołazy | 9 | 2 337 zł/m² |
| Pakosławice | 8 | 2 402 zł/m² |
| Łambinowice | 6 | 2 136 zł/m² |
| Kamiennik | 5 | 1 158 zł/m² |
| Skoroszyce | 4 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 112 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 182 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 3 785
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 112 000 zł — z 3 772 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 18,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 22,1 do 18,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,6
Dane za 2024 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 czerwca 2026 | Osiedle Podzamcze Sektor C 5, Nysa Lokal 1002 | 375 000 zł | 6 209 zł/m² ? | 60,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 11 czerwca 2026 | 27b, Frączków Lokal 6 | 140 000 zł | 2 593 zł/m² ? | 54,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 8 czerwca 2026 | Łąkowa 18, Nysa Lokal 18 | 280 000 zł | 8 235 zł/m² ? | 34,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 8 czerwca 2026 | Partyzantów 8, Nysa Lokal 1 | 150 000 zł | 1 017 zł/m² ? | 147,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 8 czerwca 2026 | Augustyna Kordeckiego 11, Nysa Lokal 1 | 573 000 zł | 7 855 zł/m² ? | 73,0 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 5 czerwca 2026 | Grodkowska 48A, Nysa Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 299 500 zł | 5 434 zł/m² ? | 55,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 2 czerwca 2026 | Głuchołaska 16, Nysa Lokal 8 | 260 000 zł | 5 702 zł/m² ? | 45,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 1 czerwca 2026 | Grodkowska 52a, Nysa Lokal 1026 | 500 000 zł | 9 639 zł/m² ? | 51,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 1 czerwca 2026 | bp. Jarosława 5, Nysa Lokal 1010 | 310 000 zł | 7 123 zł/m² ? | 43,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 29 maja 2026 | Elizy Orzeszkowej 1K, Nysa Lokal 37 | 439 560 zł | 9 048 zł/m² ? | 48,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych