Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Paczków
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 656zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
160 000zł
Mediana powierzchni ?
52,0m²
Liczba transakcji ?
39
- 28 maja 2025 – 28 maja 2026 · 39 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPaczków to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 840 transakcji.
Mieszkania: 39 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 656 zł/m², a mediana powierzchni 52,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 39 | 2 656 zł/m² | 160 000 zł | 52,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 32 | 72 zł/m² | 78 000 zł | 1 197,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 42 | 7 zł/m² | 75 200 zł | 4 500,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 27 | 5 271 zł/m² | 420 000 zł | 81,9 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 6 | 2 055 zł/m² | 60 666 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 20 | 2 669 zł/m² | 147 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 6 | 4 521 zł/m² | 335 750 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 pokoi | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 38 | 2 648 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Paczków - miasto | 75 | 2 641 zł/m² |
| Paczków - obszar wiejski | 6 | 2 509 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 18 | 2 876 zł/m² | +8,9% | Niska próba |
| 2025 | 39 | 2 641 zł/m² | +8,1% | Wiarygodna |
| 2024 | 54 | 2 443 zł/m² | +57,6% | Wiarygodna |
| 2023 | 15 | 1 550 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2020 | 7 | 1 477 zł/m² | +6,6% | Niska próba |
| 2019 | 22 | 1 385 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2016 | 50 | 1 113 zł/m² | +4,4% | Wiarygodna |
| 2015 | 52 | 1 066 zł/m² | −7,3% | Wiarygodna |
| 2014 | 57 | 1 150 zł/m² | −7,7% | Wiarygodna |
| 2013 | 84 | 1 246 zł/m² | −3,9% | Wiarygodna |
| 2012 | 22 | 1 297 zł/m² | −9,3% | Niska próba |
| 2011 | 16 | 1 430 zł/m² | −13,9% | Niska próba |
| 2010 | 27 | 1 660 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Paczków; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 75 066 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 322 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 479
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −14,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −45 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 75 066 zł — z 477 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Paczków mieszkały 11 133 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 45 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 18,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 22,1 do 18,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 553 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 234,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,8 do 1,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 553 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 133osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 433osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 700osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 236osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 716osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 363osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 162osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 656osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−45 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
88
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
133
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,6
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
11 040
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
5 485
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 maja 2026 | Okrzei 13, Paczków Lokal 1 | 245 000 zł | 2 159 zł/m² ? | 113,5 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 15 maja 2026 | Ignacego Daszyńskiego 5, Paczków Lokal 1000 | 50 000 zł | 1 429 zł/m² ? | 35,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 14 maja 2026 | Robotnicza 10, Paczków Lokal 10 | 80 000 zł | 2 050 zł/m² ? | 39,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 29 kwietnia 2026 | Henryka Dąbrowskiego 5, Paczków Lokal 4 | 240 000 zł | 4 445 zł/m² ? | 54,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 24 kwietnia 2026 | Stanisława Staszica 19, Paczków Lokal 5 | 160 000 zł | 2 434 zł/m² ? | 65,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 28 marca 2026 | Rynek 51, Paczków Lokal 4 | 205 000 zł | 2 656 zł/m² ? | 77,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 26 marca 2026 | Emilii Plater 6, Paczków Lokal 3 | 180 000 zł | 3 462 zł/m² ? | 52,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 19 marca 2026 | Okrzei 13, Paczków Lokal 2 | 250 000 zł | 2 203 zł/m² ? | 113,5 m² ? | 1/1 ? | 6 | 2 |
| 19 marca 2026 | Stefana Żeromskiego 12, Paczków Lokal 1013 | 199 000 zł | 5 237 zł/m² ? | 38,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 16 marca 2026 | Adama Mickiewicza 26, Paczków Lokal 3 | 385 000 zł | 4 477 zł/m² ? | 86,0 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Paczków?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Paczków wynosi 2 656 zł/m² na podstawie 39 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Paczków?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 52,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 160 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Paczków?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 648 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Paczków rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Paczków wzrosły o 9,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 656 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych