Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Łambinowice
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 136zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
149 000zł
Mediana powierzchni ?
66,3m²
Liczba transakcji ?
6
- 24 czerwca 2024 – 24 czerwca 2026 · 6 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŁambinowice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 274 transakcje.
Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 136 zł/m², a mediana powierzchni 66,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | 2 136 zł/m² | 149 000 zł | 66,3 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 14 | 63 zł/m² | 50 000 zł | 887,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 59 | 7 zł/m² | 50 000 zł | 4 800,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 48 | brak danych | brak danych | 78,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 6 | 2 452 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2011 | 6 | 1 426 zł/m² | +49,5% | Niska próba |
| 2010 | 9 | 954 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Łambinowice; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 64 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 179 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 50
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +1 osoba
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 64 750 zł — z 50 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Łambinowice mieszkały 7 062 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 1 osobę więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 18,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 22,1 do 18,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 835 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 160,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,3 do 0,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 835 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 062osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 427osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 635osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
860osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 092osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 510osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 100osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 500osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+1 osoba
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
76
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
75
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,6
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 890
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 541
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 stycznia 2026 | 40B, Jasienica Dolna Lokal 11 Udziały wymagają uwagi ? | 132 500 zł | 1 998 zł/m² ? | 66,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 21 listopada 2025 | 3/I, Malerzowice Wielkie Lokal 1000 | 62 500 zł | 1 134 zł/m² ? | 55,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 0 |
| 2 września 2025 | Obozowa 32, Łambinowice Lokal 4 | 310 000 zł | 3 929 zł/m² ? | 78,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 2 września 2025 | Obozowa 32, Łambinowice Lokal 3 | 40 000 zł | 1 544 zł/m² ? | 25,9 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 28 lutego 2025 | 36, Lasocice Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 149 000 zł | 2 136 zł/m² ? | 69,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 22 stycznia 2025 | 13B, Wierzbie Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? | 150 000 zł | 2 768 zł/m² ? | 54,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 6 grudnia 2024 | 40B, Jasienica Dolna Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 210 000 zł | 2 869 zł/m² ? | 73,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 0 |
| 13 października 2023 | 40B, Jasienica Dolna Lokal 5 | 28 000 zł | 376 zł/m² ? | 74,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 31 sierpnia 2023 | 35, Lasocice Lokal 1 | 100 000 zł | 1 759 zł/m² ? | 56,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 0 |
| 6 kwietnia 2021 | Powstańców Śląskich 11, Łambinowice Lokal 111 | 110 000 zł | 2 306 zł/m² ? | 47,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Łambinowice?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Łambinowice wynosi 2 136 zł/m² na podstawie 6 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Łambinowice?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 66,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 149 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Łambinowice rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Łambinowice wzrosły o 33,3% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 136 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych