Budynki · Ceny transakcyjne
Łambinowice
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
78,2m²
Liczba transakcji ?
48
- 24 czerwca 2024 – 24 czerwca 2026 · 48 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŁambinowice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 274 transakcje.
Budynki: 48 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni 78,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 6 | 2 136 zł/m² | 149 000 zł | 66,3 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 14 | 63 zł/m² | 50 000 zł | 887,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 59 | 7 zł/m² | 50 000 zł | 4 800,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 48 | brak danych | brak danych | 78,2 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Łambinowice; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 64 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 179 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 50
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +1 osoba
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 64 750 zł — z 50 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Łambinowice mieszkały 7 062 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 1 osobę więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 18,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 roku wskaźnik spadł z 22,1 do 18,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 835 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 160,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,3 do 0,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 835 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 062osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 427osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 635osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
860osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 092osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 510osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 100osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 500osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+1 osoba
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
76
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
75
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,6
Dane za 2024 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 890
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 541
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 981 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 30,9 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 980 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 32,6 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 942 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 31,3 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 982 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 35,2 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 936 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 80,0 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 24 czerwca 2026 | Muzealna 6, Łambinowice Budynek 983 Udziały wymagają uwagi ? | brak danych | brak danych | 92,4 m² ? | 91/90 ? | brak danych | brak danych |
| 22 maja 2026 | 58, Mańkowice Budynek 338 | brak danych | brak danych | 103,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 22 maja 2026 | 58, Mańkowice Budynek 555 | brak danych | brak danych | 30,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 14 maja 2026 | 8, Mańkowice Budynek 35 | brak danych | brak danych | 21,5 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 14 maja 2026 | 8, Mańkowice Budynek 36 | brak danych | brak danych | 63,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych