Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Łambinowice

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1607042

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 23 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 973zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

184 500zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

55,8m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

27

  • 2 lipca 2024 – 2 lipca 2026 · 27 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 31 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Łambinowice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 123 transakcje.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 27 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 973 zł/m², a mediana powierzchni 55,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 27 2 973 zł/m² 184 500 zł 55,8 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 95,7%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 1 brak danych brak danych za mała próba
2 izby 3 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 12 2 922 zł/m² 157 000 zł Niska próba
4 izby 6 4 005 zł/m² 259 500 zł Niska próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 23 2 869 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 8 3 137 zł/m² +30,8% Niska próba
2025 10 2 398 zł/m² −22,1% Niska próba
2024 7 3 077 zł/m² +21,2% Niska próba
2023 11 2 538 zł/m² −11,4% Niska próba
2022 12 2 866 zł/m² +42,9% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Łambinowice; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    110 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 998 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    54,9 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    123

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −8,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +1 osoba

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 110 000 zł — z 110 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Łambinowice mieszkały 7 062 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 1 osobę więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 835 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 160,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,3 do 0,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 835 złrocznie

    +160,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,0%

    −3,0

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    7 062osoby

    −8,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 427osób

    −8,8%48,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 635osób

    −7,7%51,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    860osób

    −16,8%12,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 092osoby

    −31,0%15,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 510osób

    −14,1%21,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    2 100osób

    −0,8%29,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 500osób

    +24,3%21,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +1 osoba

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    0,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    0,6

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    76

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    75

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    −0,9

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    6 890

    −8,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 541

    −6,4%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lipca 2026, 64,2 m²

      Szkolna 7G, Łambinowice

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 5 140 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2026, 65,6 m²

      36A, Lasocice

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 524 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,6 m²
      • 3 izby
      • parter
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2026, 76,2 m²

      Tadeusza Zawadzkiego 37C, Łambinowice

      403 000 złCena za metr kwadratowy: 5 289 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,2 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2026, 82,5 m²

      14, Piątkowice

      214 000 złCena za metr kwadratowy: 2 594 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 82,5 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lutego 2026, 49,49 m²

      Kolejowa 18, Łambinowice

      295 000 złCena za metr kwadratowy: 5 961 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,49 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2026, 54,85 m²

      29, Mańkowice

      82 000 złCena za metr kwadratowy: 1 495 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,85 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2026, 54,85 m²

      29, Mańkowice

      13 700 złCena za metr kwadratowy: 250 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,85 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza medianami cen
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2026, 25 m²

      1 Maja 7, Łambinowice

      92 000 złCena za metr kwadratowy: 3 680 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 stycznia 2026, 66,3 m²

      40B, Jasienica Dolna

      132 500 złCena za metr kwadratowy: 1 998 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 66,3 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2025, 55,1 m²

      3/I, Malerzowice Wielkie

      62 500 złCena za metr kwadratowy: 1 134 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,1 m²
      • 3 izby
      • parter

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Łambinowice?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Łambinowice wynosi 2 973 zł/m² na podstawie 27 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Łambinowice?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 55,8 m² kosztowało w tym okresie medianowo 184 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Łambinowice rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Łambinowice rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 973 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 31 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 31 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych